آموزش تعویض نوار دور درب یخچال

آموزش تعویض نوار دور درب یخچال
آموزش تعویض نوار دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال و فریزر:

یکی از مهم ترین ابزار ها در تولید و ساخت یخچال و فریزر که در عملکرد صحیح یخچال و فریزر موثر است لاستیک یا نوار دور درب ها می باشد. و این لاستیک به اندازه ایی دارای اهمیت  بالا می باشد که اگر خراب شود به یخچال و فریزر بیشترین اسیب وارد خواهد شد.

نحوه عملکرد یخچال و یا فریزر بصورتی میباشد که گرما را از مواد غذایی و درون یخچال و یا فریزر گرفته و در صورت خارج کردن این گرمابه صورت گاز از کویل هاییی که پشت یخچال تعبیه شده است باعث خنک شدن فضای درون یخچال و فریزر و مواد غذایی موجود  خواهد شد.

در واقع عملکرد بهتر یخچال و فریزر به علت وجود این نوار ها و لاستیک میباشد و وجود این لاستیک ها و نوار است ک از ورود هوای گرم به درون یخچال و فریزر جلوگیری میکند  و در نتیجه باعث سالم ماندن و خنک ماندن یخچال و مواد غذایی موجود در ان  میشود.

خرابی لاستیک و نوار دور درب یخچال و فریزر مانع از بسته شدن کامل درب یخچال  شده و سپس باعث ایجاد فساد و گندیدگی مواد غذایی موجود در یخچال و یا فریزر میشود که شما در صورت مشاهده و یا حس کردن گرما و گرم شدن فضای درون یخچال میتوانید متوجه خرابی لاستیک و نوار دور درب یخچال شوید و در فریزر هم در صورت مشاهده برفک میتوانید به این خرابی پی ببرید.

لاستیک دور درب یخچال و فریزر از چه موادی ساخته شده:

این لاستیک و یا نوار از یک نوع پلاستیک مخصوص و اهن ربا تشکیل شده  که  از این نوع اهن ربا در صنعت یخچال سازی استفاده میشود که این  خاصیت در این نوار باعث میشود که اجازه خروج سرما از یخچال به محیط بیرون داده نشود.

انواع لاستیک دور درب یخچال و فریزر :

۱: لاستیک پرسی

۲:لاستیک فشاری: در صورت نیاز به تعویض لاستیک های فشاری اول لاستیک را به بیرون می کشیم و لولاها یا درز لاستیک را با دستمال تمیز میکنیم و سپس لاستیک جدید را جا گذاری می کنیم.

۳:لاستیک پیچی: در صورت نیاز به عوض کردن لاستیک های پیچی با استفاده از پیچ گوشتی برقی پیچ ها را باز کرده  و لاستیک را در اورده و سپس لاستیک جدید را جای گذاری می کنیم و در اخر پیچ ها را می بندیم.

تعویض نوار دور درب یخچال
آموزش تعویض نوار دور درب یخچال

نحوه تمیز کردن لاستیک درب یخچال:

۱:در ابتدا یخچال را از برق بکشید

۲:در مرحله دوم ۲الی۳ساعت به یخچالتان استراحت دهید تا سرماییخچالتان متوقف شود

۳:در مرحله سوم بعد از انجام این کارها مقداری سرکه را با اب رقیق کرده و به سطح نوار اسپری میکنید

نکته:میتوانید به جای محلول اب و سرکه از محلول اب و جوش شیرین هم استفاده کنید

۴: در این مرحله محلول سرکه را با استفاده از یک پارچه ، پاک کنید

بعد از تمیزکاری درب یخچال را باز بگذارید تا لاستیک کاملاً خشک شود.

و سپس در این مرحله می توانید دستگاه خود را به برق وصل کنید.

آموزش تعویض نوار درب یخچال
آموزش تعویض نوار دور درب یخچال

اموزش مراحل تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر :

برای این کار اولین نکته این است که ابتدا یخچال خود را از برق بکشید.

سپس در مرحله دوم لاستیک یا نوار قدیمی را از درب یخچال خارج کنید،برای این کار ابتدا نوار پلاستیکی را بالا زده و سپس پیچ هایی که قابل مشاهده اند را باز کنید.

در مرحله سوم نوبت به جدا کردن لاستیک قدیمی از درب یخچال رسیده در این مرحله برای جدا کردن باید تمامی پیچ هایی را که مشاهده میکنید باز کنید تا لاستیک قدیمی از درب یخچال جدا شود.

در مرحله چهارم واشردرب قدیمی را مورد بررسی قرار میدهیم برایاین کار ابتدا نوار را با اب و یک شوینده به خوبی میشوییم و سپس دقت میکنیم که ایا پارگی بر روی نوار قدیمی مشاهده میشود یا خیر در صورت مشاهده نشدن و سالم بودن نوار نیاز به تعویض ان و صرف هزینه نمیباشد ولی در غیر اینصورت نوار جدید را جایگزین نوار معیوب قدیمی میکنیم.

در مرحله پنجم در صورت تعویض نوار قدیمی و جایگزین نوار جدید،نوار جدید را با استفاده از وازلاین یا روغن زیتون و نرم کننده هایی از این قبیل تر میکنیم.

در مرحله اخر پس ازنصب نوار،نوار را در شیار قرار داده و تمامی پیچ های نوار را محکم کنید.

کلام اخر:

در صورتی که نتوانستید لاستیک دور درب یخچال خود را در منزل تعمیر کنید میتوانید با متخصصان مستر تعمیرچی تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت در محل شما عزیزان حضور پیدا کنند.

این صفحه در ۱۳مهر ماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

۱۰ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.