شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید

شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید

گاز یخچال چیست؟

به صورت کلی و ساده زمانی که یخچال خنک نمی کند و یا قسمت فریزر آن یخ نمیزند اولین دلیل برای مشکل به وجود آمده ممکن است مربوط به گاز یخچال باشد. چون این گاز یخچال است که تبدیل به سرما می گردد تا یخچال خنک شود.

ولی دلایل دیگری از جمله نشتی گاز و خرابی کمپرسور همچنین خرابی کندانسور یخچال و مشکل اواپراتور و مشکل در سیستم دیفراست یخچال نیز ممکن است باعث سرما نداشتن یخچال گردد و باعث شود فرایند خنک سازی یخچال صورت نگیرد.

چگونه متوجه شویم گاز یخچالمان تمام شد؟

از آنجایی که گاز یخچال در فرآیند خنک سازی هوای داخل یخچال نقش مهمی دارد کم بودن میزان آن باعث بالا رفتن دمای یخچال خواهد شد. نشانه های مختلفی وجود دارند که بیانگر کاهش گاز یخچال شما هستند و نیاز به شارژ دارد. یکی از نشانه های کم شدن گاز یخچال یکسره کار کردن موتور یا کمپرسور یخچال است.

هنگامی که مقدار مبرد کم باشد، کمپرسور یخچال تلاش می کند تا با فعالیت بیشتر دمای یخچال را حد مناسب برساند و کمبود مبرد را جبران کند در نتیجه به صورت یکسره فعالیت می کند. اگر احساس کردید که زمان استراحت یخچال کم تر شده یا موتور یکسره کار می کند به احتمال زیاد گاز یخچال رو به اتمام است.

گاهی ممکن است فریزر سرد اما یخچال گرم باشد. گاهی هم فریزر و هم یخچال گرم هستند هر دوی این ها از نشانه های کم شدن گاز یخچال هستند. مصرف برق بیشتر یکی دیگر از نشانه های کمبود گاز یخچال است. هنگامی که موتور و سایر اجزای یخچال بطور پیوسته کار می کنند برای فعالیت خود نیاز به انرژی دارند در نتیجه هزینه مصرف برق شما را افزایش می دهند. نشتی گاز فریون بوی بدی ایجاد می کند، بنابراین اگر در اطراف یخچال بوی بدی را استشمام کردید این احتمال وجود دارد که گاز یخچال شما نشتی کرده است و نیاز به شارژ دارد.

شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید

نحوه نشت‌یابی گاز یخچال

برای اینکه متوجه شوید نشتی از کدام قسمت رخ داده باید دستگاه را تحت فشار قرار دهید.

جهت انجام این کار:

۱-ابتدا یک والف به لوله شارژ گاز کمپرسور جوش دهید تا بتوانید دستگاه را تحت فشار قرار دهید. در این مرحله بهتر است حتما دراگر دستگاه را تعویض کنید؛ چرا که ممکن است دچار کیپی باشد و روند نشت یابی را دچار مشکل کند.

۲-جهت تحت فشار قرار دادن دستگاه به یک کمپرسور یخچال (دستگاه سوخته و از فشار افتاده نیز مناسب است) نیاز دارید. یک سر لوله گژ را به لوله رفت کمپرسور (نوع سوخته) متصل کرده و یک سر شلنگ گژ را به لوله شارژ گاز کمپرسور داخل یخچال وصل کنید.

۳- کمپرسور را به برق متصل کرده و با فشار ۲۰۰ تا۲۵۰ آن را تحت فشار  قرار دهید. پس از وارد آوردن فشار کافی کمپرسور را از برق کشیده و گژ را ببندید.

۴-در یک بطری، آب و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید تا بتوانید به وسیله آن نشتی را در لوله‌های در دسترس مثل کندانسور، دراگر و اواپراتور داخل یخچال تشخیص بدهید. محلول را روی قطعات گفته شده بریزید و هرکدام را جداگانه بررسی کنید. هر جا که هنگام ریختن محلول حباب دیده و یا آب با فشار برگشت بخورد محل نشتی گاز است.

. قسمت نشت گاز را جوش بدهید تا سوراخ آن از بین برود

شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
برفک زدن لوله‌های ‌یخچال؛ نشانه زیاد بودن گاز یخچال

اگر متوجه شدید که لوله‌های ‌پشت یخچال یخ ‌زده‌اند، نشان‌دهنده این است که گاز یخچال از حد استاندارد بالاتر است و نیاز به تعدیل دارد. از آنجا که شارژ گاز یخچال کاری تخصصی است، باید آن را به افراد متخصص بسپارید تا به میزان لازم گاز یخچال را شارژ یا تعدیل کنند.

ارتباط مستقیم مقدار گاز یخچال با بازدهی آن

مقدار گاز یخچال ارتباط مستقیم با بازدهی مناسب این سیستم الکترونیکی دارد. از این رو برای اینکه همیشه یخچال شما عملکرد خوبی داشته باشد، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. به این منظور لازم است هرچند وقت یک بار از سرویس‌های ‌دوره‌ای مراکز تخصصی تعمیرات یخچال استفاده کنید تا ضمن اندازه‌گیری میزان گاز یخچال، سلامت قطعات مختلف یخچال را مورد بررسی قرار دهند.

در صورتی که گاز یخچال از حد استاندارد پایین‌تر باشد، این افراد متخصص گاز یخچال را به روشی درست شارژ می‌‌‌کنند تا سیستم دچار مشکل نشود و بازدهی آن افت نکند.

شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
شارژ گاز یخچال فریزر و ساید بای ساید
کلام اخر:

در صورت  نیاز شما عزیزان به متخصصین مجرب ، جهت تعمیر انواع لوازم الکترونیکی خود اعم از تلویزیون، کولر گازی ،یخچال، ماشین لباسشویی،ماشن ظرفشویی و…. گروه متخصصین مستر تعمیر چی در هفت روز هفته و ۲۴ساعت شبانه روز اماده خدمت رسانی به شما عزیزان  در محل زندگی تان می باشند.

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره دفتر مرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

یا با شماره موبایل های:۰۹۱۲۸۶۵۲۹۲۱،۰۹۳۹۹۵۱۱۶۸۷،۰۹۰۲۳۰۹۴۴۳۰،۰۹۰۲۲۳۰۹۴۴۲۰

تماس حاصل فرمایید.

۸۰۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید