دلایل روشن نشدن تلویزیون | چرا تلویزیون روشن نمی شود

دلایل رو

دلایل روشن نشدن تلویزیون | چرا تلویزیون روشن نمی شود

تلویزیون در هر خانه ای به عنوان یکی از کاربردی ترین وسایل برقی شناخته شده است. این وسیله مهم باعث سرگرمی تک تک اعضای خانواده شده است و بخشی از اوقات فراغت اعضای خانواده به واسطه تلویزیون سپری می شود.

تلویزیون هم مانند تمامی وسایل برقی که با آن سروکار داریم گاهی دچار مشکل می شود که یکی از مشکلاتی که برای تلویزیون ممکن است پیش بیاید روشن نشدن تلویزیون است. به دنبال این مشکل کاربران می خواهند که علت آن را پیدا و برطرف کنند. گاهی اوقات این روشن نشدن تلویزیون بخاطر یک سری تنظیمات می باشد و خود کاربر می تواند آن را رفع کند.

در صورت روشن نشدن تلویزیون خود، ابتدا چند قدمی را که شما میتوانید در منزل خود انجام دهید تا شاید به نتیجه برسید را در مقاله زیر به شما توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید :

قدم اول:

باید از عملکرد درست کنترل مطمئن شوید به این صورت که دکمه خاموش و روشن شدن را بزنید و ببینید که آیا چراغ پاور عمل می کند یا نه، اگر دیدید که هرچه دکمه کنترل را میزنید هیچ اتفاقی نمی افتد ممکن است مشکل از کنترل باشد بهتر است که باطری های کنترل را عوض کنید.

قدم دوم:

امتحان کردن دکمه پاور می باشد اگر در این مرحله دیدید که تلویزیون روشن شد مطمئن می شویم که مشکل به خاطر خراب شدن کنترل و یا باطری نداشتن کنترل می باشد.
اما اگر زمانی که دکمه پاور روی تلویزیون را زدید ولی هیچ اتفاقی رخ نداد و تلویزیون روشن نشد در این حالت ایراد و مشکل مربوط به خود تلویزیون می باشد که رفع این مشکل را باید به افراد دارای تخصص در این زمینه سپرد.

دلایل روشن نشدن تلویزیون | چرا تلویزیون روشن نمی شود

علت های روشن نشدن تلویزیون:

۱-مشکل در برق تلویزیون

علت روشن نشدن تلویزیون می‌تواند مشکلاتی در منبع برق آن باشد. ممکن است تلویزیون از برق خارج شده باشد یا ایرادی در کابل برق آن وجود داشته باشد.  احتمال دارد که سوکت کابل برق تلویزیون دچار مشکل باشد و نتواند اتصال بین مدار‌ها را ایجاد کند. یکی از علت‌های دیگر روشن نشدن تلویزیون می‌تواند اشکال در فیوز برق باشد.

به طور کلی علت روشن نشدن تلویزیون می‌تواند ارتباطی با تلویزیون نداشته و مربوط به عوامل دیگر مانند کابل‌ها یا منبع برق باشد. سوکت‌های تلویزیون نیز می‌توانند یک علت دیگر روشن نشدن تلویزیون باشند.  ممکن است تلویزیونتان را به یک چند راهی سیار وصل کرده باشید، خرابی این چندراهی و عدم انتقال مناسب برق می‌تواند علت روشن نشدن تلویزیون باشد.

دلایل روشن نشدن تلویزیون | چرا تلویزیون روشن نمی شود

۲-خرابی برد پاور تلویزیون

وظیفه اصلی برد پاور تامین ولتاژ می باشد .برد پاور یکی از بردهای اصلی تلویزیون محسوب می شود. از این رو به برد پاور، برد تغذیه هم گفته می شود. برق شهری با ولتاژ ۲۲۰ ولت وارد برد پاور می شود بعد از انجام یک سری مراحل و تبدیل شدن آن به ولتاژ پایین که تلویزیون به آن احتیاج دارد و پس آن این ولتاژ را به قسمت های مختلف تلویزیون از جمع مین برد و برد تیکان و بک لایت و…. ارسال می کند.

پس با توجه به توضیحاتی که از عملکرد برد پاور برای شما کاربران عزیز گفته شد متوجه خواهید شد که هر نوع خرابی و اشکال در برد پاور باعث شده تا تامین ولتاژ با مشکل روبرو شود. خرابی برد پاور خود را بصورت های مختلف نشان می دهد.یکی از حالت های که خرابی برد پاور خود را نشان میدهد روشن نشدن تلویزیون می باشد.

۳-ایراد در تلویزیون

قطعات زیادی در تلویزیون وجود دارد که خرابی هر یک از آن‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلات در استفاده از تلویزیون شود.  در صورتی که قطعه‌ای از تلویزیون خراب شده باشد، می‌تواند موجب روشن نشدن تلویزیون نیز شود. از شایع‌ترین علت‌های روشن نشدن تلویزیون، نیم سوز شدن قطعات یا برد آن است. این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.  قطع و وصل شدن مکرر برق در زمانی کوتاه می‌تواند باعث رسیدن آسیب به تلویزیون شود. همچنین اگر ضربه‌ای به دستگاه وارد شده باشد، احتمال خرابی و روشن نشدن آن بالا می‌رود.

۴-ویروسی شدن تلویزیون

زمانی که فلش یا قطعه‌ای ویروسی به تلویزیون متصل کنید، می‌تواند به ویروسی شدن تلویزیون منجر شود. یکی از پیامد‌های ویروسی شدن دستگاه ، روشن نشدن آن است. برای جلوگیری از این ایراد باید حتما فلش‌ و دستگاه‌ها را قبل از اتصال به تلویزیون پاکسازی کرده و بعد به دستگاه وصل کنید. از بین بردن ویروس مین برد باید توسط کاشناس متخصص انجام شود.

۵-خرابی مین برد تلویزیون

یکی از اصلی‌ترین قطعات تلویزیون مین برد  است. مین برد وظیفه مدیریت کردن ارتباط بین صدا و تصویر را بعهده دارد.  این قطعه بعد از دریافت فرمان از سمت کنترل یا پنل تلویزیون پیام‌ را به قسمت‌های مختلف ارسال می‌کند. اگر مین برد تلویزیون ایراد پیدا کند، خرابی‌ با نشانه‌های مختلفی ظاهر می‌شود که یکی از آنها روشن نشدن تلویزیون است.  همچنین ممکن است تلویزیون روشن شده ولی روی لوگو بماند یاreboot  شود.  در اینصورت هم ممکن است مین برد تلویزیون ایراد پیدا کرده باشد.  اگر علت روشن نشدن دستگاه شما مین برد باشد اغلب با تعمیر مشکل برطرف می‌شود. اگر میزان خرابی زیاد باشد و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد باید با قطعه جدید تعویض شود.

دلایل روشن نشدن تلویزیون | چرا تلویزیون روشن نمی شود

کلام اخر:

در صورت  نیاز شما عزیزان به متخصصین مجرب ، جهت تعمیر انواع لوازم الکترونیکی خود اعم از  تلویزیون ،کولر گازی ،یخچال، ماشین لباسشویی،ماشن ظرفشویی و…. گروه متخصصین مستر تعمیرچی در هفت روز هفته و ۲۴ساعت شبانه روز اماده خدمت رسانی به شما عزیزان  در محل زندگی تان می باشند.

شماره تماس جهت ارتباط با ما:

دفترمرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

سایر شماره تماس:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.