برق داشتن بدنه یخچال و فریزر :

برق داشتن بدنه یخچال و فریزر
برق داشتن بدنه یخچال  ، فریزر و ساید بای ساید
برق داشتن بدنه یخچال و فریزر

ما در این مقاله به دلایل برق داشتن بدنه یخچال و فریزر می پردازیم.اگر شما عزیزان هم با این مشکل مواجه شدید این مقاله را مطالعه کنید.

یخچال ها برق زیادی دریافت کرده و به نوعی سیم کشی آنها بسیار حساس است. اگر یخچال شما مدل قدیمی تر باشد به محض اینکه درب آن را لمس کنید و یا دستتان به بدنه آن اثابت نماید، شوک خفیفی به شما دست می دهد.

در اکثر مواقع وجود مشکلات فنی علت برق داشتن بدنه یخچال می باشد. مشکل داشتن موتور یخچال و یا آسیب دیدن سیم های رابط یخچال می تواند منجربه برق دار شدن بدنه یخچال شود. همچنین اتصال ترموستات و یا موتور یخچال به بدنه می تواند باعث احساس شوکه شدن هنگام لمس یخچال شود.

علت های برق داشتن بدنه یخچال و فریزر:

۱- اولین دلیل اینکه بدنه یخچال برق دارد این است که ترموستات اتصال بدنه دارد.

۲-دومین دلیل این است که موتور اتصال بدنه دارد.

۳- سومین دلیل وجود برق در بدنه یخچال، بدون روکش بودن ناحیه‌ای از سیم‌های رابط می‌باشد

۴- چهارمین  دلیل معیوب بودن موتور یخچال و فریزرشما است.

۵-پنجمین دلیل دلیل هم این است که سرپیچ لامپ داخل یخچال اتصال بدنه داشته باشد.

۶- اخرین دلیل هم میتواند مشکل معیوب شدن سیم‌های رابط باشد.

برق داشتن بدنه یخچال
برق داشتن بدنه یخچال

-فرسوده شدن عایق سیم کشی داخلی یخچال و فریزر:

این مسئله می تواند نگران کننده باشد، بخصوص اگر یخچال شما دارای مدار یخ زدایی باشد. این مسئله یک مشکل رایج است و حتی می تواند یک خطر ایمنی محسوب شود خصوصا مواقعی که یخچال بر روی یک سطح رسانای الکتریکی قرار دارد و با رطوبت و آب سروکار داشته باشد. اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید حتما برای بررسی مشکل میتوانید از متخصصان مستر تعمیر چی کمک بگیرید.

-مشکلات فنی در یخچال و فریزر:

در اکثر مواقع وجود مشکلات فنی علت برق داشتن بدنه یخچال می باشد. مشکل داشتن موتور یخچال و یا آسیب دیدن سیم های رابط یخچال می تواند منجربه برق دار شدن بدنه یخچال شود. همچنین اتصال ترموستات و یا موتور یخچال به بدنه می تواند باعث احساس شوکه شدن هنگام لمس یخچال شود. در چنین مواردی اگر تخصص فنی ندارید حتما با  متخصصین مستر تعمیر چی مشورت کنید.

-مشکل در اتصالی کردن ترموستات یخچال:

ترموستات یخچال یکی از قطعاتی است که در زمان خرابی نیازمند تعویض توسط یک تعمیرکار مجرب است. از این رو با خرابی ترموستات یخچال برق به بدنه یخچال منتقل شده و سبب اتصالی و ایجاد بار روی بدنه می‌گردد. جهت حل این مشکل باید ترموستات دستگاه تعویض گردد.

برق داشتن بدنه فریزر
برق داشتن بدنه فریزر

-خرابی برد الکترونیکی یخچال و فریزر:

یکی دیگر از دلایل برق داشتن بدنه یخچال، خرابی در برد الکترونیکی یخچال است. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که برد الکترونیکی که مسئولیت کنترل روند فعالیت دستگاه را بر عهده دارد معیوب شده و میزان نادرستی از جریان برق به سیم‌های ارت وارد شده و با توجه به اتصال این سیم‌ها به بدنه این مشکل به وجود می‌آید

برد الکترونیکی یخچال نیز همانند ترموستات یخچال یکی از وسایل تخصصی دستگاه است که  در صورت بروز مشکل باید توسط تعمیرکار متخصص یخچال فریزر بررسی و رفع شود.

افزایش رطوبت در محل قرارگیری یخچال فریزر:

کم شدن رطوبت باعث ایجاد اشکال در عملکرد یخچال شده و باعث می‌شود که الکتریسیته ساکن افزایش یافته و بار به یخچال وارد شود، که در زمان اصابت دست و بدن به بدنه یخچال ارتعاشات برق حس گردد.

به این صورت که به دلیل کمبود رطوبت، الکتریسیته ساکن افزایش یافته و شما می‌توانید با استفاده از مرطوب کننده‌های محیطی، رطوبت موجود در هوا را افزایش داده و این مشکل را حل کنید.

-معیوب شدن یا سوختن موتور یخچال و فریزر شما:

زمانی که سیم پیچ داخلی موتور به بدنه دچار مشکل شود، در این حالت جریان برق به بدنه یخچال ورود کرده و باعث ایجاد بار برق روی بدنه یخچال فریزر می‌شود.

 

تست برق داشتن بدنه یخچال و فریزر
تست برق داشتن بدنه یخچال و فریزر
کلام اخر

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم اکثر دلایلی که موجب میشود بدنه یخچال و فریزر شما دچار برق گرفتگی شود برای رفع انها نیاز به تعمیر کاران متخصص دارید که متخصصان مستر تعمیر چی در هفت روز هفته و۲۴ ساعته  در محل زندگی شما درحال خدمتگذاری به شما عزیزان می باشد.

مستر تعمیرچی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.