باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

در اغلب  مواقع ممکن است این مشکل برای شما نیز پیش‌ بیاید که پس از به پایان رسیدن فرآیند شستشو در ماشین ظرفشویی، بینید که به دلیل باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی یا پودر، عملیات شستشو به طور کامل انجام نگرفته است. این مشکل ممکن است به دلایلی مانند وجود مشکل در دیسپنسر یا مسدود شدن محفظه جا قرصی و عدم انتخاب برنامه مناسب اتفاق افتاده باشدالبته بیشتر این مشکلات به راحتی در منزل قابل حل هستند به طوریکه خودتان می‌توانید برای رفع ایراد دستگاه اقدام کنید. به همین دلیل است که در ادامه به بیان دلایل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی یا پودر پرداخته ایم.

دلایل باز نشدن و حل نشدن قرص یا پودر در ماشین ظرفشویی:

۱-مسدود بودن درب محفظه مخصوص قرص

گاهی درب محفظه مخصوص قرص به وسیله ظروف یا اجسام کوچک مثل چاقو، چنگال، قاشق و… مسدود می گردد. معمولا نامرتب چیدن ظروف و قرار نگرفتن قاشق و چنگال در سبد مخصوص به خود سبب انسداد درب محفظه جاقرصی می شود. که این مسئله می تواند باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی گردد. برای پیشگیری از چنین اتفاقی باید دقت کرد که تمامی ظروف کاملا مرتب و بانظم در داخل ماشین قرار بگیرند. همچنین اجسام کوچک مانند قاشق و چنگال حتما داخل سبد مخصوص گذاشته شوند.

باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

2-خرابی پمپ سیرکولاسیون

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شود، خراب شدن پمپ سیرکولاسیون است. پمپ سیرکولاسیون ممکن توسط چیزی دچار گرفتگی شود. در صورتی که پمپ سیرکولاسیون به‌درستی کار کند، آب به‌خوبی در ماشین گردش پیدا می‌کند درنتیجه سایر بخش‌های شستشو نیز به‌درستی کار خود را انجام می‌دهند.

اما اگر وقتی ماشین ظرفشویی را روشن کردید و صدایی غیرعادی شنیدید، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و اگر فقط مقدار کمی آب در ماشین وجود داشت، پس قطعاً مشکلی در پمپ سیرکولاسیون وجود دارد.

۳-استفاده از قرص شوینده فاسد

از دیگر علل مشکل پخش نشدن قرص شوینده در ماشین ظرفشویی فاسد بودن یا خراب شدن قرص شوینده است. اگر می خواهید بدانید قرص شوینده ی شما سالم است یا فاسد، لازم است آن را در یک لیوان آب داغ بیندازید و اگر با گذشت ۱۰ دقیقه دیدید که قرص حل نمی شود و در واقع جای حل شدن تکه تکه می شوند و کندتر حل می شوند.

بدانید که مشکل پخش نشدن قرص شوینده در ماشین ظرفشویی از فاسد بودن قرص شوینده شما است. در این شرایط برای رفع مشکل حل نشدن قرص شوینده در ماشین ظرفشویی کافی است فقط قرص را تعویض و از قرص های شویندهٔ باکیفیت تر و با برندهای معتبر استفاده کنید.

۴-بازوی آبپاش دچار گرفتگی شده است

سوراخ‌های بازوهای آبپاش باید همیشه تمیز باشند و اگر دچار گرفتگی شوند و یا با ذرات مواد غذایی دچار مسدود شوند، آب به‌درستی اسپری نمی‌شود درنتیجه مواد شوینده در آب حل نمی‌شوند. همین‌طور ممکن است چرخه‌ای که برای شستشو انتخاب کردید، زمانش کم باشد و در این زمان امکان حل شدن قرص نیست.

باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

5-قطع چرخه فرایند شستشو

اگر چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی کامل نشود و قبل از اینکه درب محفظه شوینده باز شود فعالیت ماشین ظرفشویی را متوقف کنید، مواد شوینده به‌طور کامل در محفظه باقی می‌ماند. راه حل این مشکل ریست کردن ماشین ظرفشویی است. سپس باید دستور شستشو جدید را به ماشین ظرفشویی بدهید.

۶-دمای پایین آب در ماشین ظرفشویی

برای اینکه قرص ماشین ظرفشویی به طور کامل در آب حل شود به دمایی بین ۱۱۰ تا ۱۱۵ درجه‌ فارنهایت نیاز خواهد داشت. اگر  دمای آب در ماشین ظرفشویی پایین‌تر ازاین دما باشد قرص یا پودر نمی‌تواند به‌درستی در آب حل شود. به همین دلیل است که باید تنظیمات ماشین ظرفشویی را انجام دهید و درجه‌ شستشو را روی طولانی‌ترین و داغ‌ترین حالت ممکن بگذارید. وقتی این تنظیمات را اعمال کردید می‌توانید مطمئن باشید که قرص ماشین ظرفشویی به طور کامل در آب حل شده است.

۷-گیر کردن و اختلال در بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی

نامرتب چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی، می تواند باعث گیر کردن بازوهای شستشو به ظرف های داخل ماشین شود. این اختلال ممکن است باعث توقف د. عملکرد قطعات ماشین و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی شود برای پیشگیری از این مشکل بعد از قرار دادن ظروف حتما بازوهای شستشو را با دست بچرخانید تا از گیر کردن بازوها به ظروف جلوگیری شود.

نکات مهم

امکان آن است که در مواد شوینده خود تفاوت و تغییر ایجاد نمائید میتوانید از مواردی از جمله : قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین، مایع جلا دهنده، پودر یا ژل استفاده نمائید.

در رابطه با اطمینان یافتن از سالم یا فاسد بودن قرص هم میتوانید آن را در لیوان آب گرم بیندازید در صورتیکه پس از مدت معلومی بین ۷ الی ۱۲ دقیقه در آب حل نشد این قرص فاسد یا تقلبی است و برای استفاده مناسب نمی باشد.

دمایی که برای این شستشو استفاده میشود بسیار حائز اهمیت است ، بهترین دما برای بین ۱۱۰ الی ۱۵۰ درجه فارنهایت می باشد که دمایی کمتر از آن برای حل شدن قرص مناسب نمی باشد؛ حتما قبل از شروع فعالیت بررسی فرمائید که دما روی گرمترین حالت دستگاه قرار گرفته شده باشد اما اگر موفق نشدید این دما را افزایش دهید.

باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
باز نشدن و حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
کلام اخر:

در صورت  نیاز شما عزیزان به متخصصین مجرب ، جهت تعمیر انواع لوازم الکترونیکی خود اعم از تلویزیون، کولر گازی ،یخچال، ماشین لباسشویی،ماشن ظرفشویی و…. گروه متخصصین مستر تعمیر چی در هفت روز هفته و ۲۴ساعت شبانه روز اماده خدمت رسانی به شما عزیزان  در محل زندگی تان می باشند.

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

شماره دفتر مرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

یا با شماره موبایل های:۰۹۱۲۸۶۵۲۹۲۱،۰۹۳۹۹۵۱۱۶۸۷،۰۹۰۲۳۰۹۴۴۳۰،۰۹۰۲۲۳۰۹۴۴۲۰

تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.