برفک زدن یخچال و فریزر :

برفک زدن یخچال و فریزر
برفک زدن یخچال و فریزر

جریان هوای خنک داخل یخچال باید بصورت متناوب داخل تمام اجزای یخچال  از جمله قفسه ها و درون هر یک از بخش های یخچال در گردش باشد و اگر این جریان هوای خنکی که در یخچال وجود دارد با هوای گرم یا هوای مرطوب که  در صورت باز شدن درب یخچال ازبیرون یخچال امده برخورد کند در مکان برخورد این دو جریان برفک بوجود می اید .

علت های برفک زدن یخچال و فریزر:

۱:اگر محلی که یخچال و فریزرتان را نصب کردید متناسب نباشد یعنی ان مکان دارای رطوبت زیادی باشد با هر بار بازو بسته کردن درب یخچال و فریزر مقدار زیادی رطوبت وارد دستگاه شما شده و موجب ایجاد برفک میشود

۲:دومین دلیلی که میتواند موجب ایجاد برفک یخچال و فریزتان شود خراب بودن نوار یا لاستیک دور درب دستگاه شما می باشد اگر نوار دور درب لق شده باشد و یا دارای پارگی باشد موجب ورود هوا به درون دستگاه شما شده و باعث برفک می شود.

۳:سومین دلیل برفک زدن یخچال و فریزرتان در صورتی که شما دستگاه تان را در جای مناسب نصب کردید و نوار دور درب دستگاه را چک کردید و از این موارد نبود می تواند دلیل ان خرابی ترموستات دستگاه شما باشد.

۴:چهارمین دلیل می تواند خرابی سنسور دستگاه باشد.وظیفه سنسور دمای یخچال و فریزر این می باشد که دمای درون دستگاه شروع به کار را به قطعات الکترونیکی می فرستد با این کار فن دستگاه برای حفظ کردن دما شروع به کار میکند با خرابی این دستگاه دیگر دمای دستگاه شما قابل کنترل کردن نمی باشد به عبارتی یا خیلی گرم میشود یا خیلی سرد

۵:پنجمین دلیل می تواند این باشد که اپراتور دستگاه شما پوشیده از یخ شده این شرایط زمانی رخ میدهد که یخچال و فریزر شما به درستی کار میکند ولی یخ زدایی اصلا صورت نگرفته و دمایی که وارد یخچال شما میشود به مقداری نیست که بتواند درون دستگاه شما را خنک کند و نتیجه ان هم میشود برفک زدایی زیاد.

علت برفک زدن یخچال و فریزر
برفک زدن یخچال و فریزر

انواع برفک در یخچال و فریزر:

برفک در اطراف درب  فریزر: این مدل از برفک به این معناست که درب فریزر شما به علت هایی مثل ازدیاد مواد غذایی ،کامل بسته نبودن کشو فریزر،خراب بودن واشر یا بست درب فریزر.

-مشاهده برفک اندک در تمام یخچال و فریزر: اگر مقدار برفک موجود در یخچال و فریزرتان کم است و در همه جای یخچال و فریزرتان دیده می شود امکان دارد به این دلیل باشد که دمای یخچال و فریزرتان پایین می باشد اگر که دمای تنظیم شده یخچال شما پایین باشد در این صورت دستگاه فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل خود نخواهد داشت و قبل از این یخچال شما دوره خنک سازی بعدی خودش را شروع نماید این رطوبت موجود در دستگاه شما تبدیل میشود به برفک.

اول شما باید اطمینان حاصل کنید که دما فریزتان حدود -۱۹ درجه و دمای یخچالتان بر روی۴درجه سانتی گراد تنظیم شده است.

-ایجاد برفک سخت در تمام نقاط یخچال:  اگر برفک در تمام نقاط یخچال و فریزرتان تشکیل شده و حالت یخ زدگی پیدا کرده ممکن درب یخچال برای مدت طولانی باز مانده باشد

ایجاد برفک در بخش عقبی محل قرار گیری سیم پیچ اواپراتور:این رویداد نشان دهنده این است که برای سیکل یخ زدایی دستگاه شما مشکلی پیش امد که این مشکل خود موجب اسیب دیدن هیتر،بیمتال،تایمر یخ زدایی و سنسور یخ زدایی یا برد کنترل کننده دستگاه شما میشود و زودتر باید برای حل این مشکل اقدام نمایید.

علت برفک زدن یخچال در فصل زمستان چیست؟

به صورت عمده بارندگی میتواند با افزایش میزان رطوبت در برخی نقاط موجب ایجاد برفک شود.و در حالت بعدی ممکن است تنظیم دمای یخچال و فریزرتان اشتباه باشد برای کاردکرد بهتر دستگاهتان شما بهتر است در هر فصلی با توجه به فصل دمای یخچال و فریزر خود را تنظیم کنید.برای مثال در فصل تابستان به دلیل گرم بودن بیش از حد هوا بهتر است دمای یخچال خود را روی ۴ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید و فریزر خود را هم روی -۱۹ درجه و زمانی هم که به زمستان رسیدید دمای یخچال و فریزر خود را عوض نمایید به این صورت که ۱یا ۲ درجه به دمای هر قسمت اضافه نمایید زیرا اگه یخچال شما با قدرت تابستان مشغول به کار باشد، از از انجایی هم که محیط بیرون هم سرد نیست، مجبوره بیشتر کار کنه و در نتیجه یخچال در فصل زمستان به علت تنظیم نبودن دما برفک می زنه.

روش های از بین بردن برفک های فریزر:

-خاموش کردن یخچال و فریزر

-تراشدن برفک ها با استفاده از چیز هایه چوبی و یا پلاستکی که نوک تیزی نداشته باشند.

دلایل برفک زدن یخچال و فریزر
برفک زدن یخچال و فریزر
نکات جلوگیری از برفک یخچال و فریزر:

-رعایت میزان فاصله یخچال با دیوار

-بازو بسته نکردن بیش از اندازه درب یخچال و فریزر

-خالی نمودن هوای داخل بسته بندی های مواد غذایی

-ازسالم بودن لاستیک دور درب یخچال و فریزرتان مطمئن شوید و همچنین خاصیت اهنربایی ان.

این صفحه در ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.