برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی | برق دادن بدنه لباسشویی

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی | چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

یکی از شایع‌ترین لوازم برقی آشپزخانه که شاید بارها در هنگام کار با آن احساس برق‌گرفتی کنید، ماشین لباسشویی است.

یکی از عمده دلایلی که با ماشین لباسشویی بیشتر احساس برق‌گرفتگی می‌کنید این است که این وسیله به طور همزمان هم با برق و هم با آب کار می‌کند، به همین خاطر هنگام استفاده از این وسیله باید نهایت احتیاط را داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم تا در مورد اینکه چرا بدنه ماشین‌ لباسشویی برق دارد برای شما بگوییم و چند راه‌کار برای رفع این مشکل به شما بدهیم.

در صورتی که احساس کردید که برق داشتن بدنه‌ی لباسشویی خیلی بیش از حد است میتوانید با متخصصین مستر تعمیر چی تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت در محل زندگی شما عزیزان حضور یابند.

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی:

"<yoastmark

۱-مشکل در سیستم سیم‌کشی ماشین لباسشویی

وقتی که ماشین لباسشویی را جابه‌جا می‌کنید و قصد نصب مجدد آن را دارید، باید به سری مسائل خیلی مهم توجه داشته باشید. سیستم برق‌کشی ماشین لباسشویی از نوع گراند است و باید حتما آن را به لوله‌ی فاضلاب و یا یک ستون آهنی متصل کنید. اگر در هنگام نصب به این نکته توجه نداشته باشید، ممکن است که برق خیلی راحت وارد بدنه‌ی ماشین شود و در نتیجه بدنه دستگاه  برق دار شود.

۲-خرابی هیتر ماشین لباسشویی

از دیگر دلایلی که سبب برق داشتن بدنه لباسشویی می ‌شود خراب بودن یا کار نکردن هیتر یا المنت ماشین است. هیتر یا المنت قطعه ای است که در ماشین لباسشویی سبب تولید گرما خواهد شد. خراب شدن هیتر سبب به وجود آمدن اتصالی این قطعه با آب خواهد شد. در نهایت این اتصالی سبب می ‌شود که جریان برق به بدنه ماشین لباسشویی منتقل شود.برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی بر  اثر خرابی هیتر یا المنت آن نیاز به تعمیر یا تعویض آن دارد.

۳-نشتی دستگاه

ممکن از برق موجود در بدنه لباسشویی به این دلیل باشد که در ماشین لباسشویی یک نشتی وجود دارد. این نشتی می تواند در بخش های مختلف این دستگاه ایجاد شده باشد. در نتیجه به دلیل وجود این نشتی، جریان آب به قسمت هایی می رسد که برق در آن جا جریان دارد و در نتیجه آب و برق با هم ترکیب شده و در بدنه ماشین لباسشویی برق ایجاد خواهد شد.

این برق به صورتی است که اگر کاربران بدنه دستگاه را لمس کنند حس برق گرفتگی به آن ها دست می دهد. این برق از طریق جریان آب به بدنه ماشین لباسشویی انتقال یافته است. وجود برق در بدنه لباسشویی در این حالت می تواند بسیار خطرساز باشد و باید سریعا منبع نشتی پیدا شود و مشکل آن برطرف شود.

۴-خرابی و بروز مشکل در موتور ماشین لباسشویی

موتور یکی از اصلی ترین قطعات ماشین لباسشویی است و در برخی مواقع برق داشتن بدنه لباسشویی به دلیل معیوب شدن و بروز مشکل در همین قطعه است. در صورتی که موتور لباسشویی به هر دلیلی مانند نوسانات برقی نیم سوز شده و از در عملکرد آن اختلال ایجاد شود، ممکن است در بدنه دستگاه برق وجود داشته باشد.

کوچک ترین خرابی و اتصالی در موتور می تواند جریان برق را به بدنه دستگاه وارد کند و مشکل ساز شود. تعمیر و ترمیم موتور ماشین لباسشویی می تواند از بروز مشکلات جدی تر بعدی جلوگیری کرده و مانع خطر ساز شدن این مشکل شود.

برق داشتن بدنه لباسشویی

۵-نبود سیم ارت

سیم ارت وقتی که در بدنه ماشین لباسشویی وجود دارد، مانع از برق گرفتگی می شود.نبود سیم ارت در پریز خانه از دلایل دیگری است که سبب برق داشتن بدنه لباسشویی می ‌شود. توجه کنید که خانه های قدیمی و فرسوده سیم ارت ندارند. اگر سیم ارت لباسشویی ‌به ‌طور نادرست به زمین متصل شود، امکان دارد سبب برق داشتن بدنه لباسشویی شود.

۶-خرابی پریز برق

مشکل برق‌دار بودن بدنه‌ی ماشین ممکن است به خاطر مشکل برق منزل شما باشد. گاهی وجود یک اتصالی ساده می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. گاهی ممکن است از پریز برق ماشین، احساس بوی سوختگی کنید که دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل باشد.

راه های از بین بردن برق بدنه :

۱-تعویض سیم کشی در صورت پوسیدگی و خرابی آنها

۲-تعویض هیترلباسشویی  در صورت خرابی

۳-تعویض و تعمیر پریز برق مشکل دار

۴-اتصال سیم ارت یا گراند ماشین ظرفشویی

۵-تعویض دوشاخه مشکل دار

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی | برق دادن بدنه لباسشویی

کلام اخر:

در صورت هر گونه مشکل در ماشین لباسشویی،یخچال،ماشین ظرفشویی و سایر لوازم الکترونیکی منزل خود شما عزیزان میتوانید با متخصصین مجرب ما تماس حاصل کرده تا کادر مجرب مستر تعمیرچی در ۷روز هفته و  ۲۴ساعت از شبانه روز در محل زندگی شما حضور یابند.

شماره تماس جهت ارتباظ با ما:

دفترمرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

سایر شماره تماس:

۰۹۰۲۳۰۹۴۴۲۰-۰۹۰۲۳۰۹۴۴۳۰-۰۹۳۹۹۵۱۱۶۸۷-۰۹۱۲۸۶۵۲۹۲۱

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۳۷ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.