دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند
تعمیر ماشین لباسشویی

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند

ماشین لباسشویی یکی از لوازمیست که کار را برای مصرف کنندگان تا حد بسیار زیاد راحت کرده است، فرایند شستشو در ماشین لباسشویی به وسیله آب داغ انجام می شود تا شستشو به شکل بهتری شکل بگیرد به همین دلیل هم اگر آب ماشین لباسشویی شما داغ نشود طبیعتا دستگاه با مشکل خاصی رو به رو می باشد، اگر با این مشکل مواجه هستید و نمی دانید که علت آن چیست به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با علت گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

علت های گرم نشدن اب در ماشین لباسشویی:

۱-از خراب نبودن المنت ماشین لباسشویی مطمئن شوید

یکی از نکات شگفت‌انگیز در مورد ماشین لباسشویی‌های مدرن این است که آنها انواع سیستم‌ها را برای تشخیص خطاها از هر نوع از جمله مشکلات مربوط به گرم نشدن آب لباسشویی در اختیار دارند. آنها دمای آب ماشین لباسشویی را اندازه‌گیری می‌کنند و اگر در مدت‌زمان مشخصی به دمای مشخصی نرسد، سیستم شستشو را متوقف می‌کند و کد خطای مناسب را نشان می‌دهد. اما ماشین لباسشویی‌های قدیمی نمایشگری برای نشان‌دادن خطای گرم نشدن آب لباسشویی ندارند، آنها همچنین سیستم‌های پیشرفته‌ای ندارند که سیستم شستشو را متوقف کند.

اگر از مدل‌های قدیمی‌تر ماشین لباسشویی دارید و احساس می‌کنید که ماشین لباسشویی شما آب را گرم نمی‌کند، ممکن است المنت معیوب شده باشد. همچنین این مورد برای ماشین لباسشویی‌های مدرن که کدهای خطا را روی صفحه نمایشگر نشان می‌دهد هم صدق می‌کند.

شما باید المنت را مورد آزمایش قرار دهید تا مطمئن شوید علت داغ نشدن آب در لباسشویی خرابی المنت است. برای بررسی المنت دستگاه‌های قدیمی می‌توانید لباسشویی را روشن و روی cotton یا شماره یک قرار دهید.

در این حالت دمای آب باید بیشتر از ۷۰ درجه سانتی‌گراد باشد و با لمس درب دستگاه‌های قدیمی می‌توان این گرما را متوجه شد، اگر پس از لمس درب دستگاه گرمایی احساس نکردید می‌توان گفت شما با مشکل گرم نبودن آب لباسشویی به علت خرابی المنت مواجه شده‌اید و باید المنت را جایگزین کنید.

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند
دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند

2-خرابی سنسور یا ترمستات ماشین لباسشویی

مقدار کار المنت را در لباسشویی‌های جدید سنسور و در لباسشویی‌های قدیم ترموستات تعیین می‌کند. اگر سنسور یا ترموستات المنت ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد المنت در مدار نمی‌آید و آب گرم نمی‌شود.

در لباسشوی‌های جدید اگر سنسور خراب باشد ارور نشان می‌دهد ولی در لباسشویی‌های ترموستاتی خیر. برای تست سنسور و ترموستات ماشین لباسشویی نیز می‌توانید از اهم‌متر استفاده کنید.

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی
دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند

3-وجود مشکل در سیم‌کشی بین المنت و ترموستات

سومین موردی که میتواند باعث گرم و داغ نشدن آب لباسشویی شما می‌شود، نقص در سیم‌کشی است. تشخیص مشکلات سیم‌کشی نسبتاً آسان است.  پوشش پلاستیکی سیم (عایق) اگر سوخته به نظر می‌رسد یا حتی بوی سوخته می‌دهد  یا پوشش ضعیف شده، میتواند زمینه ساز بروز مشکلاتی برای شما شود.

 

4-اشکالات نرم‌افزاری و معیوب بودن برد الکترونیکی

لباسشویی‌ های مدرن دارای نرم‌افزار پیشرفته‌ای هستند که برای کارکرد دستگاه و نظارت بر عملکرد برای شناسایی و گزارش خطاها طراحی شده‌اند.  بااین‌حال، همان‌طور که می‌دانیم، نرم‌افزار و برد الکترونیکی بدون خطا نیست. ممکن است خطایی وجود داشته باشد که باعث گرم نشدن آب ماشین لباسشویی شما در چرخه شستشو می‌شود که نرم‌افزار در تشخیص آن دچار اختلال شده است.

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی
دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی | چرا لباسشویی آب را گرم نمی کند
5-خرابی شیلنگ ورودی آب گرم

لباسشویی برای تامین آب مورد نیاز خود برای شستشو باید به آب شهری متصل شود که در بعضی مکان‌ ها و آشپزخانه‌ ها شیلنگ آب گرم وجود ندارد. برخی از مدل ها را نیز مستقیما به آب گرم متصل می کنند.

در صورت متصل نبودن شیلنگ آب گرم و وجود هر گونه مشکلی مانند مسدود شدن به صورت کامل، خمیدگی و کج بودن شیلنگ، خوردگی و ساییدگی لوله، پرشدن فیلتر توری انتهای لوله از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی است.

طول شیلنگ های متصل به لباسشویی بین یک تا یک و نیم متر می باشد.  شلنگ تخلیه باید ۶۵ سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد و ۱۰ سانتی متر داخل لوله پایه قرار گیرد. به طوری که هوا باید بتواند در اطراف شیلنگ تخلیه گردش کند.

۶اشکال در شیر برقی ماشین لباسشویی

از دیگر عوامل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی، اشکال در شیر برقی دستگاه است. شیر برقی مسئول تامین آب سرد و گرم در ماشین لباسشویی است.  برد الکترونیکی با دادن دستور به شیر برقی مبنی بر ورود آب به مخزن دستگاه، هنگامی که آب ورودی به ماشین لباسشویی به میزان سطح مورد نظر رسید هیدروستات اقدام به قطع شیر برقی نموده و از ورود آب اضافی به دستگاه جلوگیری می کند.  حال اگر شیر برقی معیوب باشد، از ورود آب به داخ دستگاه و در پی آن از گرم شدن آب ماشین لباسشویی جلوگیری می شود.

شیر برقی از دو بوبین تشکیل شده که هر یک مسئول راه اندازی دریچه ورودی برای تامین آب سرد و گرم است. در صورت بروز مشکل در شیر برقی در ابتدا باید اتصال جریان برق به بوبین را بررسی نمود.

دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی
دلایل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی
7-سیم کشی فرسوده در ماشین لباسشویی

سیم‌های برقی که عناصر اصلی دستگاه را به هم متصل می‌کنند، همگی دارای اتصالاتی در انتهای آن هستند که ممکن است معیوب باشند.  برای مثال، ممکن است در اثر یک اتصال کوتاه، سیم اکسید، قطع و یا حتی سوخته شود.  اگر یکی از سیم‌ های آسیب‌دیده به قطعه ای که بخشی از سیستم گرمایشی دستگاه است (المان گرمایش، پروب دما و غیره) متصل شود، ماشین لباسشویی دیگر نمی‌ تواند گرم شود.  سیم کشی و کانکتورهای ماشین لباسشویی خود را به دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده علائم تخلیه، آنها را تعویض کنید.

کلام اخر:

در صورت هرگونه مشکل در ماشین لباسشویی ،یخچال،ماشین ظرفشویی، کولر گازی ،و…. خود،شما عزیزان میتوانید با ما تماس حاصل کرده تا متخصصین مجرب مستر تعمیر چی در ۲۴ ساعت از شبانه روز در محل زنذگی شما عزیزان حضور یابند.

شماره تماس جهت ارتباط با ما:

دفترمرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

سایر شماره تماس:

 

۳۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.