Table of Contents

علت بوی بد در لباسشویی :

 

علت بوی بد در لباسشویی
علت بوی بد در لباسشویی

فضای مناسب برای رشد یکی از مهم ترین عوامل برای تکتیر قارچ و باکتری ها است.با رشد باکتری ها و قارچ ها در میحط لباسشویی میتواند موجب بروز بوی به شدت نامطبوع شود و در اخر خود رابه صورت کبک در قسمت پلاستیکی ماشین لباسشویی شما بروز دهد.
درام و سبد ماشین لباسشویی به علت استفاده از فرایند شستشو و خشک کن، محیطی به شدت گرم و مرطوب دارد. رطوبت نیز عامل اصلی به وجود آمدن کپکهاست . ای که برای شستشو استفاده چنین همان مواد شوینده و نرم کنندههم ها ها، میکرو ارگانیسمها و در نهایت کپکشود نیز فضا را برای رشد باکتری میکندمهیا می . حال اگر لباسهای شسته شده به موقع از سبد ماشین لباسشویی خارج نشوند، باعث میشود بوی بد لباسشویی را به خود بگیرند.

عواملی که موجب ایجاد بو بد در ماشین لباسشویی می شود:

 

  1. خشک نکردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بعد از هربار شستشو
  2. خارج نکردن لباس ها و گذاشتن طولانی مدت آنها در ماشین لباسشویی
  3. عدم رسیدگی و سرویس نکردن سالیانه آن
  4. تمیز نکردن جا بودری ماشین لباسشویی
  5. شستشو در درجه پایین (بهتر است هر یک ماه با درجه بالای ۰۶ درجه سانتی گراد با لباسشویی کار کنید تا باکتری ها از بین بروند.)
دلیل بوی بد در لباسشویی
علت بوی بد در لباسشویی

روش های کنترل بوی نامطبوع در لباسشویی:

بعد از انکه لباس ها از لباسشویی خارج شدند، بلافاصله درب لباسشویی را ببندیم و نگذاریم فضای داخل آن خشک شود؛ این کار باعث بو گرفتن فضای سبد و لاستیک می شود.
در لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار آب باقی بماند و خشک نشود.
سرویس نکردن دوره ایی ماشین لباسشویی امکان ایجاد بوی نامطبوع را افزایش می دهد .

روش های از بین بردن بوی نامطبوع لباسشویی:

۱-از گرما استفاده کنید

ممکن است برای صرفه جویی در هزینه های انرژی خود، به استفاده از تنظیمات آب سرد برای شستشوی بخش عمده لباس های خود روی بیاورید، اما بسیار مهم است که آخرین شستشو و استفاده شما از ماشین لباسشویی در روز را حتما با آب گرم انجام دهید، تا هر گونه مواد باقیمانده موجود از بین بروند .

۲- از محصولات صحیح و مناسب استفاده کنید.

اگر شما در خانه خود از یک ماشین لباسشویی در جلو استفاده می کنید، لازم است که از مواد شوینده و پودرهای مناسب استفاده نمایید. محصولاتی که برای ماشین های لباسشویی پر بازده امروزی طراحی شده اند، کف صابونی کمتری تولید کرده و در نتیجه مواد شوینده کمتری در هر سیکل را باقی می گذارند .

۳- درب لباسشویی خود را باز گذاشته تا هوا درون ان جریان یابد

جریان هوای مناسب برای کمک به خشک شدن اجزای داخلی ماشین شما مورد نیاز است. در انتهای برنامه شستشو، لباس های خود را فورا از ماشین خارج کنید و حتما درب را باز بگذارید تا رطوبت باقیمانده در داخل ماشین تبخیر شود.

۴- ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

شما می بایست هر چند مدت یک بار اقدام به تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه و جاپودری کنید. ممکن است تصمیم بگیرید که نظافت و تمیزکاری لباسشویی و اتاق رختشویی خود را به سرویس های خدماتی و نظافتی بسپارید، یا اینکه خودتان قصد اینکار را داشته باشید .

علت بوی بد در ماشین لباسشویی
علت بوی بد در لباسشویی
5- تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه و ابلیمو

از دیگر ترفندها برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی می توان به استفاده از سرکه و آبلیمو اشاره کرد. ترکیب سرکه و آبلیمو را در داخل مخزن و سایر بخش های لباسشویی اسپری کنید. بعد از حدود یک دقیقه با دستمال تمیز تمام بخش های مخزن را خشک کنید. آبلیمو و سرکه هر قدرت بالایی در از بین بردن قارچ و کپک داشته و محیط دیگه لباسویی را خوشبو می کنند.

۶- تمیز کردن ماشین لباسشویی با جوش شیرین

یکی دیگر از روش های بسیار کاربردی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی، استفاده از جوش شیرین است. نصف پیمانه جوش شیرین را درون جا پودری قرار دهید. سپس برنامه شستشو با دور تند و آب با درجه بالای ۰۶ درجه را تنظیم کنید. پس از اتمام برنامه شستشو و تخلیه آن، مخزن و دور لاستیک و سایر بخش ها را کاملا با دستمال خشک کنید .

۷- استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

مواد بوگیر از دیگر مواردی هستند که می توانند در خوشبو شدن ماشین لباسشویی موثر عمل کنند. برای از بین بردن بوی بد، کافیست مخزن پودر را باز کنید و مواد بوگیر را درون آن اسپری نمایید. پس از اینکه ماشین لباسشویی بدون لباس و با دور تند و آب بالای ۰۶ درجه شروع به کار کرد، اثر بی نظیر بوگیر را می توانید احساس کنید.

۸- تمیز کردن خروجی ماشین لباسشویی
مسیر خروجی فاضلاب لباسشویی یعنی همان پمپ تخلیه، فیلتر و شلنگ باید بصورت مرتب بررسی و تمیز شود. در غیر این صورت باعث به وجود آمدن گردد. این بو دیگر نه تنها در داخل لباسشویی پخش کثیفی و انبوه باکتریها می شده، بلکه فضای آشپرخانه را نیز پر میکند. همچنین ممکن است به مرور، مسیر خروجی دچار گرفتگی و پارگی شود که دیگر علاوه بر تلاش برای رفع بوی فاضلاب ماشین لباسشویی، باید به فکر تعمیر آسیبهای وارده نیز باشید.
کلام اخر:
گروه تخصصی مستر تعمیر چی با کادری مجرب ۲۴ ساعته در هفت روز هفته در محل زندگی شما عزیزان اماده خدمت رسانی است.
دلایل بوی بد در ماشین لباسشویی
علت بوی بد در لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.