علت سخت باز شدن درب یخچال

علت سخت باز شدن درب یخچال

یخچال  همانند هر وسیله دیگری ممکن است دچار مشکل و خرابی شود و کار خود را به درستی نتواند انجام دهد.از آنجایی که مواد غذایی بسیار حساس هستند، ایراد داشتن یخچال حتی برای چندین ساعت هم می تواند باعث فساد مواد غذایی شود.

یخچال یکی از ضروری ترین وسایل هر آشپزخانه ای می باشند زیرا وظیفه نگه داری مواد خوراکی و غذایی ما را در بهترین شرایط بر عهده دارند اما گاهی در هنگام باز و بسته کردن درب یخچال ما با این موضوع مواجه هستیم که درب یخچال ما به راحتی باز و بسته نمی شود و یا در هنگام باز کردن به سختی و زحمت زیاد از  اتصال خود جدا شده که ممکن است موجب رنجیدگی خاطر گردد.

به این منظور در این مقاله سعی بر این داریم که برای شما علت سخت باز شدن درب یخچال را مورد بررسی قرار داده پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

*کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل سخت باز شدن درب یخچال مواجه هستید می توانید با همراهی متخصصین مستر تعمیرچی  به عیب یابی و نحوه رفع این مشکل بپردازید.*

سخت باز شدن درب یخچال چندین علت دارد  که در ادامه به بررسی علت سخت باز شدن درب یخچال می پردازیم:

۱– خراب شدن و شکستگی لولای درب یخچال

زمانی که به درب یخچال ضربه ای محکم  وارد شود و یا در اثر هر اتفاقی آسیب ببیند، ممکن است درب به سادگی باز یا بسته نشود. در صورتی که لولای یخچال آسیب دیده پیشنهاد می شود از متخصصین مستر تعمیرچی کمک بگیرید.علت سخت باز شدن درب یخچال

۲– خراب شدن لاستیک دور درب یخچال

یکی از مهم ترین دلایلی که موجب می شود درب یخچال شما سفت و سخت باز شود، خراب شدن پلاستیک مربوط به دور درب یخچال است. زمانی که این لاستیک قدیمی و فرسوده شود در زمان باز مشکل ایجاد می شود و این فرآیند به سختی انجام خواهد شد. راه حل این مشکل تعویض  واشر پلاستیکی دور درب یخچال است. برای تعویض آن می توانید با متخصصین مستر تعمیرچی تماس بگیرید.

علت سخت باز شدن درب یخچال

۳– خراب شدن وکیوم یخچال

سومین دلیل می تواند مشکل در وکیوم یخچال باشد. وکیوم یخچال موجب ایجاد چسبندگی در لاستیک های دور درب یخچال می شود. زمانی که وکیوم آسیب ببیند و به درستی عمل نکند، چسبندگی درب یخچال کم می شود و از همین رو یخچال شما به راحتی باز نخواهد شد. در  صورت بروز این مشکل هر چقدر درب را به سمت جلو بکشید، یخچال هم به سمت جلو حرکت می شود. در چنین مواقعی می توانید برای تعمیر و رفع مشکل از  متخصص مستر تعمیرچی کمک بگیرید.

۴– سفت باز شدن درب یخچال به دلیل ایجاد خلأ

یکی ازمعمول ترین دلایلی که در بیشتر یخچال ها موجب می شود درب به سختی باز شود، خلأ است. زمانی که شما درب یخچال را باز می کنید، مقداری هوای گرم بیرون وارد یخچال می شود، زمانی که هوای سرد و گرم با هم جابجا  می شوند، خلأ ایجاد می شود به همین دلیل بعد از بستن درب یخچال زمانی که دوباره سعی می کنیم درب  آن را باز کنیم، معمولاً به سختی درب یخچال باز می شود. برای برطرف کردن این موضوع باید کمی صبر کنید و بعد اقدام به باز کردن درب یخچال کنید.

۵– تراز نبودن یخچال

دلیل بعدی که باید در مورد علت سخت باز شدن درب یخچال اطلاع داشته باشید، تزار نبودن یخچال  در جای خود می باشد.  هنگامی که یخچال شما به درستی روی زمین قرار نگرفته باشد، درب یخچال ممکن است به درستی باز نشود و وابسته به حالت قرار گیری به سمت بیرون یا درون وابستگی داشته باشد. در صورتی که به این مشکل برخوردید، بهتر است حتماً شرایط قرار گیری یخچال را چک کرده و در حالت درست قرار دهید.

علت سخت باز شدن درب یخچال
علت سخت باز شدن درب یخچال

6– خراب شدن استوپر یخچال

یکی دیگر از عوامل سخت باز شدن درب یخچال استوپر است. استوپر یکی از قطعات یخچال  است که موجب می شود درب یخچال به سمت درون کشیده شده و حالت بسته داشته باشد. درواقع وجود این قطعه سبب می شود تا درب یخچال شما راحت تر بسته شود. حال اگر استوپر  با مشکل مواجه شود، می تواند سبب سفت شدن درب یخچال در هنگام باز کردن شود. برای رفع این مشکل میتوانید از متخصصین مستر تعمیر چی راهنمایی بگیرید.

۷– کثیف شدن لاستیک دور درب یخچال

یکی دیگر از دلایل سخت باز شدن درب یخچال کثیف شدن لاستیک دور درب ان بر اثر ریختن ماده چسبناک مانند مربا ، عسل و … می باشد.بهتر است همیشه به پاکیزگی یخچال و لاستیک های دور ان توجه ویژه ای کرد.تمیز نکرده آلودگی ها باعث خراب شدن اولا ها می شود.

جمع بندی

همانطور که در مقاله بالا برای شما توضیح داده شد علت سخت باز شدن درب یخچال دلایل مختلفی دارد که برای شما بیان کردیم.بعضی از آن ها توسط خود شما و بعضی از آن ها ملزم به حضور متخصص برای تعمیر و رفع مشکل می باشد.گروه متخصصین مستر تعمیر چی برای رفع این مشکل در خدمت شماست.  این صفحه در مهر ماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.