علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن

علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن

یکی از مشکلات شایع در لباسشویی صدای ان می باشد که این صدا ها میتواند در مرحله خشک کن لباس ها باشد و یا در دیگر مراحل شستشو که ما در این مقاله صدای لباسشویی در مرحله خشک کن را توضیح میدهیم.

علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن:

۱-خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه وظیفه دارد آب درون دیگ را در زمان شستشو و توقف دستگاه به سمت فاضلاب خارج کند. چنانچه پمپ تخلیه خراب باشد می تواند یکی از علت صدای ماشین لباسشویی در هنگام خشک کن باشد.
باید پمپ را تست کنید برای شروع این کار قاب جلوی لباسشویی را باز کنید پمپ در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. پس از باز کردن قاب شما دسترسی راحت تری به پمپ دارید و در صورت صدا دادن حین کار کردن آبکشی لباس متوجه خرابی آن شوید.
برای یافتن ایراد پس از باز کردن قاب لباسشویی را روی برنامه شتسشو روشن کنید اگر دیدید در حین برنامه از پمپ تخلیه صدا می آید شما مشکل رو پیدا کردید.

۲-مشکل در بلبرینگ

یکی از مهم‌ترین دلایلی که ممکن است باعث صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن شود، ساییدگی و فرسودگی بلبرینگ هاست. بلبرینگ ها یا یاتاقان دیگ باعث می شوند که سبد شست‌و‌شو آزادنه حرکت کرده و به چرخش درآید. در صورتی که بلبرینگ دچار فرسودگی یا مشکل شود، سر و صدای زیاد و غیرمعمولی ایجاد می شود. به همین دلیل علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن می تواند با فرسودگی بلبرینگ مرتبط باشد.
برای رفع این مشکل می توانید واشرهای درب و لبه ماشین را بررسی کرده و از فرسودگی یا خرابی بلبرینگ مطمئن شوید. در صورتی که با فشار بر قسمت لبه بالایی دیگ، فاصله میان واشر درب و لبه درام تغییر کند، نشان دهنده وجود آسیب در بلبرینگ است.

۳-خرابی موتور

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن می توان ایراد در موتور را نیز دانست.
نیم سوز شدن موتور، اتمام ذغال، گیرپاژ کردن ، مشکلات گیربکس و خازن آن می تواند دلیل صدای زیاد دیگ لباسشویی هنگام کار کردن در دور آبکشی باشد.
برای بررسی موتور لباسشویی باید قاب دستگاه و تسمه باز شود تا با برق مستقیم موتور توسط تعمیرکار تست شود چنانچه حین چرخش موتور صدا می داد باید در صورت نظر سرویسکار تعویض شود.

علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن

4-خرابی کمک فنر

یکی دیگر از دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی در دور خشک کن خرابی کمک فنر است. اگر کمک فنر آسیب دیده یا ضعیف شده باشد، معمولا در دور تند و چرخش سریع، صدای بلندی ایجاد می شود. در صورتی که این مشکل برطرف نشود، احتمالا سایر قسمت های دستگاه نیز دچار آسیب شوند.
کمک فنر معمولا به قاب پایه و بیرون دیگ متصل شده که برای دسترسی به آن باید پنل جلویی یا عقب برداشته شود. این کمک فنر برای کاهش یا جذب ارتعاشات دیگ لباسشویی هنگام چرخش مورد استفاده قرار می گیرد.

۵-خرابی کوپلینگ موتور

در سری مدل های لباسشویی که فاقد تسمه می باشند به جای انتقال قدرت موتور از تسمه به دیگ برای چرخیدن، این تسمه را حذف کردن و این قدرت به شکل مستقیم از طریق کوپلینگ به دیگ برای چرخش منتقل میشود.  ساییده شدن کوپلینگ به واسطه بار اضافی، لرزیدن بیش از حد بخاطر تراز نبودن و … می تواند علت صدای ماشین لباسشویی بدون تسمه هنگام خشک کن باشد.

۶-تراز نبودن و رعایت تناسب بار ماشین لباسشویی
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن

گاهی اوقات اگر لباسشویی شما تراز نباشد، در مرحله خشک کن که لباسشویی با دور تند کار می کند، دستگاه شما حرکت کرده و احتمالا صداهای غیرطبیعی خواهید شنید. برای رفع این مشکل حتما از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید.
علاوه بر این گاهی علت صدا دادن ماشین لباسشویی در درو خشک کن عدم رعایت توازن و تناسب بار ماشین لباسشویی است.

اقدامات لازم جهت جلوگیری از سرو صدای لباسشویی:
۱-مقدار بار موجود در لباسشویی در هنگام شستشو:

دقت در میزان باری که در لباسشویی قرار می دهید مهم است. برخی از موارد نظیر پتو، حوله و … حین آبگیری وزن بسیار بالایی پیدا میکنند. این وزن بالا در دور آبکشی میتواند علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن باشد. از عوامل دیگر بروز این ایراد پخش نا صحیح بار در لگن است.

۲-سرویس و جرم گیری ماشین لباسشویی:
سعی کنید هر ۳ ماه یکبار از جرم گیری ماشین لباسشویی غافل نشوید.این امر باعث می شود رسوب ها به دیگ و بلبرینگ های آن آسیب وارد نکنند.
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن
علت صدای ماشین لباسشویی در مرحله خشک کن
کلام اخر:

در هنگام نیاز شما عزیزان به متخصصین مجرب ،گروه متخصصین مستر تعمیر چی در هفت روز هفته و ۲۴ساعت شبانه روز اماده خدمت رسانی به شما عزیزان در محل زندگی تان می باشند.
برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
شماره دفتر مرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰
یا با شماره موبایل های:۰۹۱۲۸۶۵۲۹۲۱،۰۹۳۹۹۵۱۱۶۸۷،۰۹۰۲۳۰۹۴۴۳۰،۰۹۰۲۲۳۰۹۴۴۲۰
تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.