Table of Contents

نحوه تمیز کردن یخچال و فریز

نحوه تمیز کردن یخچال و فریز
نحوه تمیز کردن یخچال و فریز
تمیز کردن و نظافت هر وسیله ای اصولی دارد که اگر رعایت نشود ممکن است به آن وسیله آسیب برسد.امروز با افزایش هزینه ها و گران شدن وسایل باید نهایت دقت را در هنگام استفاده از وسایل به خرج داد.
یخچال هم یکی از همین وسایل است که نقش بسیار مهمی را در هر خانه ای ایفا می کند و بدون یخچال مواد غذایی در مدت بسیار کوتاهی فاسد می شوند.نمی توان با هر موادی یا به هر شکلی یخچال را نظافت کرد چون ممکن است آسیب جدی به یخچال ما وارد شود.
ما در این مقاله سعی کرده ایم ، به صورت کوتاه و مفید نکاتی را در مورد تمیز کردن و نظافت یخچال و فریزر با شما عزیزان در میان بگذاریم.

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که قبل از تمیز کردن یخچال و فریزر خود حتما سیم برق را از پریز بکشید تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

برای تمیز کردن سطح بیرونی یخچال می توانید از یک پارچه نمدار و مرطوب همچنین برای درب های روشیشه ای از شیشه شور و پارچه برای تمیز کردن یخچال استفاده کنید.

نکته : استفاده از وایتکس و مواد اسیدی و شیمیایی دیگر میتواند به رنگ بدنه آسیب زده و باعث تغییر رنگ و یا از بین رفتن رنگ آن ناحیه شود.

برای تمیز کردن داخل یخچال راه های زیادی وجود دارد.همانطور که در ابتدای متن گفته شد ابتدا باید سیم برق از پریز کشیده شود.سپس تمامی قطعات داخلی مانند طبقات ، کشو ها و جامیوه ای ها خارج شده و جدا جدا شسته شود.

برای شستشوی طبقات و کشو ها هم می توانید از آب و پارچه ،محلول جوش شیرین و آب ،محلول سرکه و آب استفاده کنید.

برای شستشوی طبقات و کشوها تمیز کردن با آب کافیست ولی اگر بوی نامطبوطی گرفته است می توانید از محلول های جوش شیرین و سرکه استفاده کنید سپس در انتها آن را با آب بشویید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که این قطعات پس از شستشو هنگام استفاده حتما باید کاملا خشک شوند و در جای خود به درستی قرار بگیرند.

برای تمیز کردن درون یخچال نیز میتوانید از آب ولرم و پارچه نرم جهت تمیز کردن استفاده کنید و نتیجه مطلوب را بگیرید ولی اگر فضای درونی بوی نامطبوعی می دهد می توانید از محلول جوش شیرین یا سرکه که با اب مخلوط شده استفاده کنید و پس از آنکه بوی آن رفع شد سپس با آب و پارچه نمدار دوباره فضای درونی را تمیز کنید.

توجه داشته باشید از ریختن آب مستقیم به یخچال و فریزر جلوگیری کنید زیرا ممکن است آب به درون بخش های برقی برود و به دستگاه شما اسیب وارد کند.

پس از تمیز کردن منتظر می مانیم تا یخچال ما کاملا خشک شود.سپس طبقات و کشو ها را داخل یخچال سر جای خود قرار می دهیم و وسایل را مرتب و با فاصله بطوری که جریان هوا کاملا راحت گردش کند قرار می دهیم.

سپس سیم برق را میزنیم تا یخچال به حالت اول خود برگردد.

نکته : می توانید چند تکه ذغال در یخچال خود قرار دهید تا اگر بوی نامطموعی دارد این بو رفع گردد.
نکته :اگر یخچال خود را هنگام تمیز کردن جابجا کردید حتما ۲ تا ۳ ساعت از روشن کردن آن خودداری کنید تا گاز آن به حالت اول برگردد.

روش تمیز کردن یخچال و فریز

گروه متخصصین مستر تعمیرچی در خدمت شماست تا خدمات هرگونه نصب و تعمیر در هر روز هفته ۲۴ ساعته در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه را خدمت شما عزیزان ارائه دهد.شما می توانید برای نصب و تعمیر لوازم خانگی خود  در کرج از قبیل :یخچال فریزر ، ساید بای سیاد ،کولر گازی ،اسپلیت ،لباسشویی ،ماشین ظرفشویی ،پکیج و …. و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

این صفحه در ۱۳مهر ماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.