نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر آب یخچال  برای حفظ و افزایش کیفیت آب در زمان های مقرر بسیار ضروری و واجب است. تعویض فیلتر آب باعث می شود عملکرد یخچال در بسیاری از حالت ها بهتر شود و آب مزه و طعم بدی به خود نگیرد.

دو نوع فیلتر برای آب ورودی در یخچال وجود دارد:

فیلتر بیرونی یخچال : فیلتری که در مسیر آب ورودی به یخچال قرار دارد و مرحله اول فیلتر هست که در بیشتر یخچال ها قرار دارد.
فیلتر داخلی یخچال : فیلتر هایی هستند که علاوه بر فیلتر اصلی در یخچال به کار برده میشوند و کار های مختلفی روی آب انجام می دهند.

انواع فیلتر های داخلی :

 • فیلتر طعم و رایحه
 • فیلتر کلر و باکتری
 • فیلتر نیترات
 • فیلتر معدنی
نکته : معمولا توصیه شده فیلترهای داخلی یخچال را هر  ۶ ماه و فیلترهای بیرونی را هم هر ۶ ماه و یا ۱ سال باید تعویض کرد.

چرا فیلتر های یخچال را باید تعویض و جایگزین کنیم :

هر وسیله ای تاریخ انقضا و مصرف دارد.زمانی که از عمر مفید آن بگذرد دیگر کارایی را لازم را ندارد و ممکن است بیشتر آسیب برساند تا مفید واقع شود.فیلتر ها در یخچال کار های مختلفی انجام می دهند.مهم ترین کاری که انجام می دهند رسوبات را و املاح را از آب پاک می کنند.

بعضی آب را معدنی می کنند و بعضی نیترات آب را تنظیم می کنند و یا آب را انتی باکتریال می کنند.

باعث آنتی باکتریال آب میشود.

فیلتر یخچال با چه فاصله زمانی باید تعویض شود؟

معمولا بیشترین و بهترین زمانی که متخصصان این حوزه برای تعویض فیلتر در نظر می گیرند ۶ ماه است ولی این زمان برای هر خانه ای متفاوت است.در زیر چند دلیل را بررسی می کنیم :

 • در یک منقه آب آشامیدنی کیفیت بسیار بدی دارد پس فیلتر باید زود تر عوض شود و یا کیفیت آب منطقه ای بالا است پس فیلتر عمر بیشتری می کند.
 • خانواده با جمعیت کمتر آب کمتری مصرف می کند در نتیجه فیلتر ها کمتر کثیف می شوند و مدت عمر مفید آن در مقابل خانواده ای که پر جمعیت است و مصرف بیشتری دارد بالاتر است.پس باید عموامل مختلفی را مد نظر گرفت.
 • و…

زمانی که طعم و بوی آب عوض شود و یا زمانی که فشار آب کاهش پیدا کند به ما این اخطار را می دهد که زمان تعویض فرا رسیده است.

نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال

با ما همراه باشید تا با نحوه تعویض فیلتر آب یخچال آشنا شوید.

۱-در ابتدا شیر ورودی آب به یخچال را می بندیم.

 1. دوسر لوله آزاد را میگیریم و اماده می کنیم. چنانپه قبلا فیلتر بیرونی داشته اید واشر قرمز را با انگشت شصت بگیرید و دو سر لوله را بیرون بکشید. و چنانچه نداشته اید لوله را با قیچی تیز ببرید.
 1. اتصالات را داخل فیلتر قرار داده و محکم می کنیم.
 2. لوله آب ورودی را سمت راست فیلتر (دور از نوشته flow) وارد کرده و سر دیگر لوله را سمت چپ فیلتر (سمتی که نوشته شده flow) و در هر مرحله پیچ بالایی فیتینگ را سفت میکنیم.
 3. آب را باز می کنیم تا چندتا پارچ تخلیه شود تا کربن ها و ناخالصی های که از شرکت درون فیلتر بوده خارج شود.
 فیلتر آب یخچال ساید بای ساید
نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

نحوه ریست فیلتر یخچال بعد از تعویض آن

در بعضی از یخچال ها دکمه فیلتر وجود دارد که اگر ۳ تا ۵ ثانیه آن را نگه دارید دستگاه ریست می شود و دیگر هشدار تعویض فیلتر را نمی دهد.

در بعضی یخچال ها با زدن دکمه منو و ورود به قسمت منوی اصلی و قسمت ریست فیلتر را انتخاب نمایید تا فیلتر یخچال شما ریست شود.

بعضی از یخچال ها برای ریست شدن باید همزمان ۲ دکمه را با هم نگه داشت تا دستگاه ریست شود.

دکمه ( ice type و child lock ) یا دکمه ( ice water ) یا دکمه ( alarm ) یا دکمه ( reset ) را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا ریست انجام گردد.

عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید
نحوه عوض کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

شما عزیزان می توانید در هر ساعتی از شبانه روز با تعمیرگاه تخصصی مستر تعمیرچی تماس گرفته تا در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به شما عزیزان خدمات رسانی انجام دهیم.

این صفحه در ۱۳مهر ماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.