15 دلیل بسیار مهم سرد نکردن کولر گازی :

15 دلیل بسیار مهم سرد نکردن کولر گازی15 دلیل بسیار مهم سرد نکردن کولر گازی

کولر های گازی در تابستان بخش مهمی از زندگی مردم را تشکیل می دهند.سرمایش کولر گازی باعث طراوت و شادابی هوای خانه می شود به صورتی که زندگی بدون آن بسیار سخت و طاقت فرسا می شود.

سایت تخصصی مستر تعمیرچی در این مقاله سعی کرده است 15 دلیل بسیار مهم برای سرد نکردن کولر گازی را برای شما عزیزان بیان کند پس تا اخر متن همراه ما باشید :

1-کثیف شدن فیلتر هوا

اولین دلیل میتواند مربوط به گرفتگی و کثیف بودن فیلتر هوا باشد.باید هر سال این فیلتر در اورده شده و تمیز و از گرد و غبار پاکسازی شود.

2-کثیف بودن یونیت خارجی

یونیت خارجی دستگاه که در خارج از خانه قرار دارد همواره در معرض گرد و غبار و کثیفی می باشد.با حداقل هر سال این دستگاه سرویس شده و تمیز شود.

3-ضعیف بودن برق

دومین دلیلی که کولر  ما خنک نمی کند می تواند مربوط به ضعیف بودن برق ما باشد که می توان با تعویض سیم برق یا تقویت برق این مشکل را بر طرف کرد.

4-خراب شدن موتور

در صورت خرابی موتور کمپرسور از کار افتاده و دیگر عمل نمی کند در این زمان باید به یک تعمیر کار متخصص مانند mr tamirchi مراجعه کنید .

5-مشکل در ترموستات دستگاه

زمانی که ترموستات خراب می شود دما را بدرستی تشخیص نمی دهد و نمی تواند فرمان روشن شدن کمپرسور راصادر کند.

6-خرابی فن یونیت خارجی

زمانی که فن دستگاه خراب شود دستگاه نمی تواند خنک شود در نتیجه در سرمایش درون منزل مشکل ایجاد شده و هوای خنک تولید نمی شود.

7-کمبود گاز مبرد

زمانی که گاز مبرد به دلایل مختلفی کم می شود دستگاه دیگر به درستی کار نمی کند و نمی تواند هوا را خنک کند.

8-خراب شدن برد کولر

خرابی این قطعه باعث می شود اصلا دستور روشن شدن به کمپرسور صادر نشود و دستگاه اصلا کار نکند.

9-سوختن خازن دستگاه

راه اندازی کمپرسور و فن کولر به عهده خازن دستگاه می باشد.در صورتی که این قطعه خراب شود دستگاه روشن نمی شود.

10-مسدودی لوله های گاز کولر

در زمان نصب لوله ها اگر دقت نشود و اشغال یا چیزی در لوله ها برود میتواند بعد از نصب مسیر رفت و آمد لوله را ببندد و گاز نتواند جا ب جا شود.

11-عدم تهویه مناسب یونیت خارجی

زمانی که یونیت خارجی در مکانی نصب شود که تهویه مناسبی نداشته باشد و اطراف ان ازاد نباشد این قطعه بیش از حد گرم شده و نمی تواند عمل تولید سرمایش را به درستی انجام دهد.

12-عدم ظرفیت مناسب

هر کولر با هر ظرفیتی مناسب مکانیست.برای مثال کولر9000 برای اتاق خواب مناسب است و اگر در حال نصب شود نمی تواند فضا را خنک کند.بنابراین برای خرید و نصب کولر دقت لازم را انجام دهید.

13-فرسوده شدن کولر

هر وسیله ای عمر مفیدی دارد و بعد از آن زمان به درستی کار نمی کند کولر گازی نیز همین است معمولا بعد از چندین سال استفاده و عدم سرویس های سر وقت باعث کاهش راندمان دستگاه می شود.

14-بالا بودن دمای محیط

زمانی که دمای محیط بسیار بالا باشد دستگاه نمی تواند به درستی کار کند. این حالت بیشتر در استان‌های جنوبی کشوردر فصل  تابستان اتفاق می افتد.

15-عدم نصب سرپناه برای یونیت خارجی

زمانی که برای یونیت خارجی مکان مناسبی را در نظر نگیرید و دستگاه مستقیم زید نور افتاب قرار داشته باشد نباید انتظار عملکرد عالی را از دستگاه داشته باشیم.

دلایل بسیار مهم سرد نکردن کولر گازی
15 دلیل بسیار مهم سرد نکردن کولر گازی

این صفحه در 13مهر ماه 1401 موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست