۱۶ چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد

۱۶ وسیله ای که ماشین لباسشویی را خراب می کند

16 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد

۱۶ چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد

وسیله هایی  که نباید در لباسشویی انداخت را برای شما عزیزان در این مقاله آموزشی  شرح داده ایم تا مانع از اسیب به ماشین لباسشویی خود شوید.

چه وسیله هایی را نباید در ماشین لباسشویی برای شستشو قرار داد :

هر وسیله ای جهت استفاده قاعده و قانون خود را دارد که لباسشویی از این قاعده مستثنی نیست و نمی توان هر وسیله ای را در ماشین لباسشویی شست زیرا ممکن است آسیب جدی را به دستگاه شما وارد کند.

هرچقدر به این نکات بیشتر دقت کنید هم راندمان دستگاه شما کم نمی شود و هم به دستگاه شما اسیب وارد نمی شود پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

باید شرایط استفاده صحیح از لباسشویی را بدانیم و بعد از آن استفاده کنیم.هر وسیله ای قابلیت شستشو را ندارد مانند فلزات اگر در ماشین لباسشویی قرار دهیم هم ممکن است به دیگ اسیب وارد کند و هم در شیشه ای آن را بشکند.

در ادامه مطلب لیست وسایلی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد را برای شما عزیزان بیان کرده ایم تا اسیب به ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

پول های فلزی مانند سکه

حتما قبل اینکه لباس های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید جیب های آن را به خوبی بگردید تا سکه یا چیزی در آن نباشد.وجود سکه چندین مشکل را می تواند برای ما ایجاد کند.

۱-به دیواره دیگ خط و خش وارد می کند.

۲-امکان دارد شیشه درب را بشکند.

۳-مسیر خروج اب را مسدود کند

و…

لباس حاوی مواد قابل اشتعال

اگر لباس شما به موادی اغشته شده که قابلیت اتش گرفتن دارد به هیچ عنوان در ماشین لباسشویی قرار ندهید.برای مثال لباس اگر بنزینی شده <روغن ماشین و روغن پخت و پز ریخته شده به هیچ عنوان در ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا ممکن است دستگاه شما اتش بگیرد.

بهتر است در ابتدا این مواد را با دست تمی کرده و سپس لباس را در ماشین لباسشویی قرار بدهیم.

بالشت های طبی

بالشت های طبی بخاطر حجم زیاد و الیاف خاصی که دارند نباید در ماشین لباسشویی قرار بگیرند.شستشو در ماشین لباسشوییی فرم خاص بالشیت را از بین می برد.

وسایلی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد
16 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد

لباس هایی که موی حیوانات به ان چسبیده هستند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در خانه حیوان خانگی نگه داری می کنید پس به دقت به این نکته توجه کنید.مو و پرز بدن حیوانات که به لباس چسبیده شده می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند.

این پرز ها و مو ها هنگام خیس شدن به شکل گلوله گلوله شده و در خروجی دستگاه جمع می شود و مسر های خروجی ماشین لباسشویی شما را مسدود میکنند و به مرور زمان باعث خرابی کلی دستگاه شما عزیزان می شوند.

اگر حیوان خانگی نگه داری می کنید حتما قبل از قرار دادن لباس در لباسشویی تا انجایی که می توانید با برس نخصوص پرز ها و موها را از روی لباس خود جمع کنید و بعد در لباسشویی قرار بدهید.

پارچه‌های توری

پارچه های توری به خاطر شکل ،الیاف و طرحی که دارند نباید در لباسشویی قرار داد یا اگر هم قرار دادید از حالت خشک کن برای آن استفاده نکنید.

حالت خشک کن به خاطر سرعتی که دارد ممکن است هم پارچه شما شیده و هم تکه های پارچه محفظه های خروجی اب لباسشویی شما را ببندد.

کفش (کفش های چرم و ورزشی )

شستشوی کفش های معمولی در لباسشویی مشکلی ایجاد نمی کند ولی شستن کفش های مخصوص دویدن و کفش های چرم شرایط خاص خود را دارد که باید به آن بسیار دقت کرد.

کفش های مخصوص دویدن در لباسشویی پس از شستشو ممکن است از اندازه اصلی خود کوچکتر شود و دیگر قابل پوشیدن نباشید.

کفش های چرم را نیز نباید در لباسشویی قرار داد زیرا ممکن است از خود رنگ پس داده و هم به لباسشویی اسیب جدی وارد کند و هم رنگ به قسمت های دیگرر کفش که چرم نیست اسیب وارد کرده و دیگر قابل استفاده نباشند.

لباس‌ها و پارچه های ضد آب

پارچه های ضد اب را نباید به هیچ عنوان در ماشین لباسشویی قرار داد .این نوع پاغرچه ها اب را به خود جذب کرده و ممکن است در اثر افزایش حجم زیاد اسیب بسیار جدی را به لباسشویی شما عزیزان وارد کند.

کراوات

اگر کروات شما در اثر ریختن چیزی کثیف شده و می خواهید ان را بشویید در لباسشویی قرار ندهید.

اکثر کروات ها جنس ابریشمی دارند و روی ان ها نقش و نگار کار شده است.بهتر است برای شستشیوی ان از دست استفاده کنید.

لباسشویی شکل وسیله شما را خراب کرده و به ان اسیب وارد می کند.

لباس‌های گران قیمت و کارشده

از قرار دادن لباس های گرانقیمت خود در لباسشویی جدا خود داری کنید زیرا ممکن است به لباس شما اسیب وارد شود.بهتر برای شستشوی این لباس ها ان را به خشک شویی ها بسپارید.

همچنین لباس هایی که روی ان مروارید،صدف ،پولک و … کار شده در لباسشویی های خانگی ممکن است به آن اسیب وارد شود و لباس پاره شود.

16 وسیله ای که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد
16 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد
کیف پول های چرم

از قرار دادن کیف پول چرم خود در لباسشویی جدا خود داری کنید.علاوه بر اینکه باعث میشود چرم شما رنگ د ادهو کمرنگ شود در حالتی که لباسشویی به حالت خشک کن می رود ممکن است در سرعت زیاد نخ های ان باز شده و کیف پول از شکل و قیافه خود بیافتد.

کلید یا دسته کلید

کلید و دسته کلید معمولا در جیب همه ما وجود دارد و ممکن است هنگامی که لباس را می خواهیم بشوریم فراموش کنیم از جیب خود خارج کنیم.

این خارج نکردن می تواند اسیب بسیار جدی را به لباس شویی ما وارد کند.از جمله مسائل میتوان به خط و خش انداختن دیگ شستشو،شکستن شیشه لباسشویی،شکستن اب ورودی ،اختلال در اب خروجی و … نام برد.پس شایسته است قبل قرار دادن لباس در لباسشویی حتما تمام جیب های خود را به درستی بگردید.

لباس با زیپ‌های باز شده

حتما لباس هایی که زیپ دارند را هنگام قرار دادن در لباسشویی زیپ ان را ببندید زیرا ممکن است در فرایند شستشو ایت زیپ به لباس های دیگر گیر کرده و باعث پارگی و نخ کش شدن لباس ها شوند.

کلاه های بافته شده پشمی

شستشو در لباسشویی ممکن است شکل و فرم کلاه را خراب کند.

دستمال کاغذی

حتما قبل قرار دادن لباس در لباسشویی جیب های خود را به درستی بگردید تا دستمال در آن نباشد زیرا دستمال در فرایند شستشو پاره پاره شده و به تمامی لباس ها می چسبد.

وسایلی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد
16 چیزی که نباید در ماشین لباسشویی قرار داد
لباس با حجم یا وزن بسیار زیاد یا بسیار کم

حتما اصول استفاده از لباسشویی را رعایت کنید و بیشتر از وزن مناسب دستگه لباس در آن قرار ندهیدو بلعکس لباس با وزن و حجم بسیار کم میتواند باعث تاب گرفتن دیگ لباسشویی شود.

ریموت

باید در هنگام گذاشتن لباس در لباسشویی حواس خود را جمع کنید و بخوبی لباس های خود را بگردید تا چیزی در جیب های خود جا نگذاشته باشید.اگر ریموت در لباس شما جا بماند می تواند هم به لباسشویی اسیب وارد کند و هم خود خراب شود.

میتوانید جهت مشاوره و تعمیر لوازم خانگی خود با متخصصین mr-tamirchi تماس بگیرید.

این صفحه در ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.