۶ راهکار های بسیار موثر جهت افزایش طول عمر کولر گازی :

6 راهکار های بسیار موثر جهت افزایش طول عمر کولر گازی

۶ راهکار های بسیار موثر جهت افزایش طول عمر کولر گازی

امروزه بخاطر گران شدن بسیار زیاد این وسیله جایگزین کردن دستگاه برای بسیاری از خانواده ها مشکل است پس باید به بهترین صورت ممکن  از ان نگه داری شود.

در این مقاله ما ۶ مورد از بهترین و ساده ترین ترفندهای افزایش عمر کولر گازی را برای شما عزیزان بیان میکنیم.شما با رعایت این نکات بسیار ساده می توانید بیشترین راندمان و بهره را از دستگاه خود داشته باشید با ما همراه باشید تا با این ۶ راهکار آشنا شوید :

  1. سرویس های دوره ای سر وقت

کولر گازی چه قسمتی از آن که در درون خانه است و چه قسمتی که در بیرون از خانه است در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار دارند.زمانی که این کثیفی ها از بین نرود ان ها روی هم جمع شده و باعث می ود دستگاه نتواند به درستی کار کند و به آن فشار می آید پس شایسته است جهت هرچه بهتر کار کردن دستگاه هر ۶ماه یا هر سال سرویس های دوره ای انجام گیرد

  1. انتخاب کولر گازی متناسب با مساحت خانه

هر ظرفیتی مناسب مساحتی است.برای مثال نمیتوان در پذیرایی از کولر ۹۰۰۰ استفاده کرده چون علاوه بر اینکه فضا را خنک نمی کند به دستگاه نیز فشار وارد می شود پس در انتخاب دستگاه دقت لازم را داشته باشید ومتناب با مساحت خانه خود کولر تهیه کنید.

  1. جلوگیری از وسایل گرمازا

زمانی که کولر گازی روشن است هر وسیله ای که تولید گرما می کند باید جلوی آن گرفته شود تا به دستگاه فشار زیادی وارد نشود.برای مثال زمانی که آشپزی می کنید کولر را خاموش کنید یا اینکه اگر لامپ زیادی روشن است آن ها را خاموش کنید تا گرمای کمتری تولید شود و به دستگاه بیشتر فشار وارد نشود.

راهکار بسیار موثر جهت افزایش طول عمر کولر گازی :

  1. استفاده از تجهیزات محافظتی

استفاده از محافظ برق و سایبان برای یونیت خارجی بسیار برای دستگاه مهم و اجباریست.محافظ در زمانی که جریان مناسب دستگاه نباشید جریان را قطع می کند.

برای یونیت خارجی هم مناسب است که سایبان و محافظی در نظر گرفته شود تا هم از نور مستقیم افتاب و اسیب های احتمالی جلوگیری شود.

  1. جلوگیری از ورود ضربه به کنترل و یونیت داخلی و خارجی

در اکثر کنترل های کولر گازی سنسور محیط وجود دارد.اگر ضربه محکمی به آن ها وارد شود امکان دارد این سنسور اسیب دیده و از کار بیافتید در نتیجه دستگاه نمی تواند به درستی عمل کند.

همچنین ضربه به یونیت داخلی زمانی که روشن است می تواند باعث ضربه به موتور فن دستگاه شده و ان را از تعادل خارج کند و فن دیگر به درستی کار نکند و یا ضربه باعث شود برد دستگاه مشکل پیدا کند.

یونیت خارجی اگر ضربه بخورد امکان دارد از جای خود تکان خورده و باعث نشت گاز و خراب شدن دستگاه شود پس باید حداکثر دقت را در نگه داری از دستگاه به خرج داد.

  1. مکان نصب مناسب یونیت خارجی

مکانی که یونیت خارجی نصب می شود باید تهویه بسیار مناسبی داشته باشد تا دستگاه گرم نشود و بتواند عملکرد و راندمان مناسبی داشته باشد.همچنید باید در محلی نصب شود که از اسیب های فیزیکی و از گرد و غبار به دور باشد.

گروه متخصصین مستر تعمیرچی بسیار از شما عزیزان و سروران گرامی ممنون و متشکر است که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.شما می توانید جهت مشاوره ، نصب و یا تعمیر کولر گازی خود با ما در تماس باشید.ما همه روز هفته و ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان هستیم

افزایش طول عمر کولر گازی
6 راهکار های بسیار موثر جهت افزایش طول عمر کولر گازی

درخواست تعمیر

این صفحه در ۱۳مهر ماه ۱۴۰۱ موزد بازبینی قرار گرفت و طلاعات آن بروز رسانی گردیده است.شما عزیزان می توانید در قسمت نظرات با ما همراه بوده و انتقادات و پیشنهادات خود را جهت بهبود کار ما ارسال نمایید. از این که با ما همراه هستید بسیار سپاس گزاریم.هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

(گروه تخصصی تعمیر لوازم خانگی مستر تعمیر چی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.