۶ علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

6 علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

۶ علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

لباسشویی یکی از لوازم ضروری و پرکاربرد در خانه همه ما  می باشد.و باید نسبت به این لوازم پر کاربرد اطلاعات خود را بالا ببریم.

بسیاری از کاربران ماشین لباسشویی ابهاماتی در مورد علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی وجود دارد. اکثر ما نمیدانیم عملکرد وفرایند شستشو در دمای ۳۰درجه با دمای ۴۰ درجه متفاوت میباشد. این تفاوت یکی از موضوعات مهمی میباشد که برای شستن البسه خود باید به آن دقت کنیم و دانش خود را در این زمینه بالا ببریم.

یکی از پرسش های زیاد به مسـئله  داغ شدن آب ماشین لباسشویی میباشد که در اکثر مواقع دستگاه هیچ ایرادی ندارد و به دلیل عدم اطلاعات کافی فکر میکنیم وسیله مورد نظر خراب یا معیوب شده است.

در این مقاله ما به برسی موضوع دلیل داغ شدن آب ماشین لباسشویی میپردازیم:

 

علت های  داغ شدن اب ماشین لباسشویی:

۱-تنظیم نبودن دمای آب ماشیین لباسشویی

همه ما میدانیم که عملکرد ماشین لباسشویی چگونه میباشد و دمای مورد نظر شما هرچه باشد در آخر دستگاه با همان دما لباس های شما را آبکشی خواهد کرد. مثلا اگر شما روی ۴۰ درجه دما را تنظیم کنید لباس شما با آب گرم آبکشی خواهد شد.

هر برنامه ای به صورت پیش فرض دمای مخصوص به همان لباس یا برنامه را دارد وشما قبل استفاده وروشن کردن بهتر است دفترچه راهنمای لباسشویی را مطالعه کرده و از دمای برنامه ای که استفاده میکنید آگاه شوید.  زیرا تفاوت دما در ماشین لباسشویی می‌تواند در ۲۰ دقیقه آخر که مرحله آبکشی است، تاثیر گذار باشد.

اگر چروک شدن لباسها برایتان مهم است باید به دمای مشخص شده روی صفحه نمایشگر ودر بعضی از دستگاه ها تنظیم دما با ولووم میباشد. توجه کنیدگاهی اوقات شما شک میکنید که آب داخل درام داغ است یا خیر وبا دست زدن به شیشه میخواهیذ امتحان کنید،توصیه میشود برای این کار شما دما را ۵۰درجه۶۰درجه قرار دهید و بعد نسبت به تست آب داخل درام بپردازید.

۲-خراب بودن ترمستات ماشین لباسشویی

از متداول ترین دلایلی که می توانیم برای بررسی علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی به آن اشاره کنیم خرابی ترموستات دستگاه از شما با مشاهده علائم متعددی توانی به خرابی این قطعه از ماشین لباسشویی پی ببریم.

یکی از مهمترین علائم این است که زمانی که لباسها را از ماشین لباسشویی بیرون می‌آورید بیش از اندازه چروک هستند یا یا بسیار داغ می باشند.  داغی بیش از اندازه آب در لباسشویی باعث رساندن آسیب بافت لباسها می‌شود و علاوه بر این ممکن است خود ماشین لباسشویی نیز دچار آسیب شود از شما باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تعمیر دستگاه را انجام دهید.

6 علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی
6 علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی

3-خراب بودن هیتر المنت ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین مشکلات داغ شدن آب ماشین لباسشویی خرابی هیتر میباشدکه در افزایش وکارکرد دستگاه از نظر کیفی بسیار موثر است. به بیان دیگر وظیفه این قطعه این میباشد که در زمان شستشو گرمای آب داخل دیگ را به همان اندازه که مشخص کرده اید گرم نگه دارد.

این نکته توجه لازم را داشته باشید که شستشوی لباس ها با دمای آب نامناسب، موجب کاهش بازدهی و راندمان دستگاه خواهد شد.

به همین خاطر در ماشین لباسشویی از المنت هیتر استفاده میکنند. اگر در صورت بروز مشکل در این قطعه، دمای آب بیش از حد داغ یا سرد می‌شود. دلایل خرابی این قطعه پریدن فیوز و استفاده از مواد شوینده نامناسب که باعث جرم گرفتن این قطعه میشود.

۴-اختلال در سیم کشی ماشین لباسشویی:

یکی دیگر از دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی اختلال در سیم کشی دستگاه است زمانی که سیم کشی دستگاه شما دچار ایراد می شود ممکن است که با علائمی نظیر داغ شدن بیش از اندازه آب ماشین لباسشویی رو به رو شوید.

۵خرابی برد ماشین لباسشویی

در برخی از موارد دیده شده که علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی به خرابی برد در دستگاه مربوط می‌شود. این قطعه همانند مغز برای انسان است و تمامی فعالیت‌های ماشین لباسشویی را مدیریت می‌کند.

به همین دلیل خرابی یا نیم سوز شدن برد می‌تواند باعث شود که اطلاعات را به نادرستی پردازش کرده و دستورهای اشتباهی را صادر کند. روشن ماندن بیشتر از حد مورد نیاز المنت، یکی از مواردی است که ممکن است برای دستگاه اتفاق بیفتد.

برای رفع خرابی برد نیاز است که این قطعه حساس به درستی تعمیر و یا به صورت کامل تعویض شود.

6 علت گرم شدن آب ماشین لباسشویی
6 علت گرم شدن آب ماشین لباسشویی
6قطعی اتصالات برد با دیگر قطعات لباسشویی

در برخی از موارد دیده شده که داغ شدن آب ماشین لباسشویی به قطع بودن اتصالات الکتریکی بین برد با المنت و هیدرواستات مربوط است.

با اینکه تمامی قطعات کاملا سالم هستند اما سیم‌های ارتباطی بین آنها به هر دلیل از بین رفته و دستورات برد به آنها مخابره نمی‌گردد. در این حالت ممکن است دستور پایان کار المنت به این قطعه نرسد و یا میزان دمای آب از هیدرواستات به برد صادر نشود.

کلام اخر:

در صورت بروز هر گونه مشکل در انواع لوازم الکترونیکی خود نظیر ماشین لباسشویی،ماشین ظرفشویی،یخچال،کولر گازی و ….میتوانید با متخصصین مستر تعمیرچی تماس حاصل کرده تا متخصصین مجرب ما درهر زمان از هفته و شبانه روز در محل زندگی شما عزیزان حضور یابند.

شماره تماس جهت ارتباظ با ما:

دفترمرکزی:۰۲۱۶۵۵۰۰۹۳۰

سایر شماره تماس:

۰۹۰۲۳۰۹۴۴۲۰-۰۹۰۲۳۰۹۴۴۳۰-۰۹۳۹۹۵۱۱۶۸۷-۰۹۱۲۸۶۵۲۹۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.