کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

در این مقاله به بررسی علت کد خطای ماشین لباسشویی ال جی و نحوه برطرف نمودن کد خطا می پردازیم.

لیست کد خطا ها و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی:

کد خطا و ارورAE  در لباسشویی LG(ال جی)

دلیل نمایش کد ارور ae بر وجود نشتی در لباسشویی ال جی اشاره می کند. برای رفع مشکل باید دستگاه را برق کشیده و تمامی لوله های آب را بررسی نمایید. در صورتی که لوله ای آسیب دیده و یا پاره شده علت نشتی بود، باید آن را تعویض نمایید. اگر در عیب یابی و یافتن نشتی موفق نبودید، با مستر تعمیر چی تماس حاصل فرمایید تا متخصصین ما در سریع ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حضور پیدا کنند.

کد خطا و ارورCE  در لباسشویی LG(ال جی)

نمایش کد خطای ce در لباسشویی به علت اتصال کوتاه در موتور دستگاه می باشد. در هنگام بروز کد خطا یا ارور CE در لباسشویی ال جی باید موارد ذکر شده  به دقت بررسی شوند : استاتور – تاخو – اتصالات و سیم کشی – برد دستگاه

کد خطا و ارورDE  در لباسشویی LG(ال جی)

بروز خطای de در لباسشویی های ال جی زمانی رخ می دهد که درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد. هنگامی که این خطا در لباسشویی ال جی نشان می دهد،در هنگام بروز کد خطا یا ارور dE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :زبانه درب دستگاه – لولای دستگاه – پنل جلوی دستگاه – محل نصب میکروسوییچ درب –میکروسوییچ درب- اتصالات و سیم کشی – برد دستگاه

نمایش کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

کد خطا و ارورFE  در لباسشویی LG(ال جی)

تصویر خطای fe به مشکل آبگیری بیش از حد لباسشویی ال جی مربوط می شود. در هنگام مشاهده کد خطا یا ارور FE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :

شیر برقی ورودی دستگاه – هیدرواستات و شلنگ رابط به درام – اتصالات و سیم کشی – برد دستگاه

کد خطا و ارورIE  در لباسشویی LG(ال جی)

نمایان شدن کد ارور ie در لباسشویی ال جی به معنای مشکل در ورود آب به داخل دستگاه می باشد. هنگامی که خطای ie در لباسشویی ال جی نشان داده می شود ،بر روی لباسشویی هایی که نمایشگر LED دارند، کد خطای IE و روی دستگاه هایی که نمایشگر ال سی دی دارند به شکل شیر آب با ضربدر نمایش داده میشود. خطای ie می تواند بخاطر مشکل در آب منزل، شلنگ آب ورودی و اجزای دستگاه چون شیر برقی، برد و … در هنگام بروز کد خطا یا ارور IE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :

آب ورودی دستگاه – اتصالات آب ورودی – فشار آب ورودی دستگاه – فیلتر شیر برقی – شیربرقی – سیم کشی دستگاه – برد دستگاه

کد خطا و ارورOE در لباسشویی LG(ال جی)

نمایش خطای oe لباسشویی ال جی به معنای وجود مشکلی در تخلیه آب است . هنگامی که این خطا در لباسشویی ال جی ایجاد می شود باید موارد زیر بررسی شوند :ارتفاع شلنگ تخلیه – فیلتر پمپ تخلیه – هیدرواستات و شلنگ رابط به درام – پمپ تخلیه –سیم کشی دستگاه – برد دستگاه

کد خطا و ارورUE  در لباسشویی LG(ال جی)

تصویر ارور ue لباسشویی ال جی به مشکل نبود تعادل در دستگاه اشاره می کند . در هنگام بروز کد خطا یا ارور UE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :

حجم و اندازه وسیله داخل لباسشویی– نوع و جنس البسه داخل دیگ – شیب دستگاه بعداز نصب – تاخو – رتور و استاتور – برد دستگاه

کد خطا و ارورTE  در لباسشویی LG(ال جی)

بروز خطای te لباسشویی ال جی به مشکل هیتر یا المنت دستگاه و یا سنسور آن مربوط می شودکه باید درهنگام بروز کد خطا یا ارور TE در لباسشویی ال جی موارد زیر به دقت بررسی شوند : ترمیستور – هیتر – اتصالات و سیم کشی – برد دستگاه

کد خطا و ارورPE  در لباسشویی LG(ال جی)

نشان خطای pe در ماشین لباسشویی به معنای ایراد در سنسور تشخیص سطح آب دستگاه است که در هنگام بروز کد خطا یا ارور PE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :

هیدرواستات و شلنگ رابط به درام – اتصالات و سیم کشی – برد دستگاه

کد خطا و ارورLE  در لباسشویی LG(ال جی)

نمایش کد ارور le در مواقعی که موتور لباسشویی قفل می نماید نمایش داده می شودکه در هنگام بروز کد خطا یا ارور LE در لباسشویی ال جی باید موارد زیر بررسی شوند :

حجم لباس داخل درام دستگاه زیاد نباشد – تاخو – استاتور – رتور، میکروسوییچ درب –اتصالات و سیم کشی -برد دستگاه

کد خطا و ارور E5وSE  در لباسشویی LG(ال جی)

تصویر کد ارور se که بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی به صورتE5 نیز نشان داده می شود،مربوط به خطای سنسور بوده که احتمالا نیاز به تعمیرات اساسی لباسشویی شما دارد.قبل از هر کاری ساده ترین کار ممکن یعنی ریست کردن لباسشویی را در نظر بگیرید تا شاید مشکل شما برطرف گردد :

  1. ابتدا دستگاه را خاموش نموده و پریز برق را بکشید .
  2. بگذارید دستگاه به همین حالت بماند و پس از ده دقیقه مجددا به برق متصل کنید
  3. ماشین لباسشویی را دوباره روشن کرده و سیکل شست و شو را از ابتدا آغاز نمایید .
  4. در صورتیکه اخطار همچنان نشان داده می شود، به یک تعمیرکار متخصص مانند مستر تعمیرچی تمکاس حاصل فرمایید .
کد خطا و ارورPF در لباسشویی LG(ال جی)

تصویرکد ارورpf بدلیل مشکلات در برق ورودی دستگاه نمایش داده میشود. این اخطار ممکن است به دلیل اختلال در برق رسانی به ماشین لباسشویی و قطع برق در میانه برنامه شست و شو، ایراد درکحافظ برق و یا مشکلات سیم کشی دستگاه اتفاق بیوفتد. در صورتی که سیکل شست وشو را مجددا آغاز نمایید، ارور pf در لباسشویی ال جی باید رفع شده و از بین برود. در غیراینصورت با تعمیرکار خود مشورت نمایید .

کد خطای ماشین لباسشویی LG

۸۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.